Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Do Lwowa wróciła zima, pogoda niezbyt dopisywała, ale mimo tego, ósmego marca centrum miasta tętniło życiem. Na Dzień Kobiet miasto przygotowało szereg imprez dla pań.

Po raz dziewiąty we Lwowie odbyły się kobiece wyścigi samochodowe „Rally Pań 2013”, w tym roku zarejestrowano ponad 40 samochodów. Organizatorami imprezy byli Galicyjski Klub Samochodowy oraz klub samochodowy „4×4”. Lwowianki zawodniczyły w prowadzeniu na szybkość, w umiejętności prowadzenia samochodu z małą prędkością (mniej niż 10 km/godz.). Mogły też uczestniczyć w zawodach strzeleckich, konkursie fotograficznym oraz konkursie na najciekawszy samochód ulepiony z gipsu.

Czytanie poezji na drabinie (Fot. Eugeniusz Sało)Duża dawka adrenaliny towarzyszyła paniom podczas jazdy samochodem na wskazanych trasach, przy okazji trzeba było wykonać określone zadania. Nie odbyło się bez zabawnych błędów, ale kobiety do końca walczyły o najlepsze wyniki. Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody.

 

Bardziej kameralna, ale nie mniej interesująca impreza odbyła się na Rynku, obok posągu Diany. Szkoła poprawnej retoryki „AGRUS” zorganizowała święto emocji. Każdy chętny mógł podzielić się swoimi emocjami i uczuciami czytając poezje na drabinie.

Mimo padającego śniegu i chłodnego wiatru na Rynku zebrała się spora grupa chętnych. Czytali utwory Iwana Franki, Liny Kostenko, Maksyma Rylskiego, teksty popularnych ukraińskich piosenek, a także własne wiersze. Niektórzy panowie recytując poezje wyznawali swoje uczucia partnerkom. Organizatorzy zapowiedzieli, że poetyckie święto emocji będzie powtórzone za miesiąc, przy bardziej sprzyjających warunkach pogodowych.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X