Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

22 stycznia wszystkie babcie mają swój dzień – Dzień Babci, następnego dnia – 23 stycznia – przypada święto dziadków. Dzieci z polskiej grupy przedszkolnej „Słoneczko”, działającej przy przedszkolu nr 131 (ul. Antonowicza) we Lwowie złożyły życzenia swoim ukochanym babciom i dziadkom z opóźnieniem – obchody przeniesione zostały na luty.

Przy pomocy wychowawczyni pani Ludmiły, która przygotowała scenariusz, wiersze piosenki i taniec, dzieci zorganizowały niepowtarzalne święto. Zadaniem rodziców było wykonanie dla swoich pociech ładnych strojów. Były piosenki i wiersze, dzieci przypomniały obecnym na sali babciom i dziadkom o ich dzieciństwie, zainteresowaniach, zabawach.

 

Maluchom udało się na krótką chwilę przywołać wspomnienia z czasów dzieciństwa swoich dziadków. Wesołe przedstawienie doskonale urozmaiciło święto – przedszkolaki wybrały i zagrały Dziadka, Babcię, Wnuków, Kotka i Pieska. Dziadek przygotował ciasto i upiekł babkę dla Babci, a Babcia podzieliła się nią ze wszystkimi.

Po zakończeniu wystąpienia dzieci sprezentowały swoim dziadkom własnoręcznie zrobione upominki. Takich świąt powinno być więcej – dorośli na chwilę zapomnieli o kłopotach i troskach, w swoich dzieciach odkryli nowe talenty, których często nie dostrzegają w domu. A dla dzieci takie przedstawienia są okazją do sprawienia przyjemności rodzicom i krewnym jeszcze małymi, ale szczerymi dokonaniami i umiejętnościami.

Malwa Wowk

Tekst ukazał się w nr 4 (176) 26 lutego – 14 marca 2013

 

Obejrzyj galerię:

Dzień Babci obchodzi „Słoneczko”

 

Przeczytaj też:

Dzień Babci i Dziadka


Dzień Babci i Dziadka w szkole plastycznej „Wrzos”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X