Dom Polski we Lwowie – niebawem

Dom Polski we Lwowie – niebawem

„We Lwowie niebawem zostanie przekazany lokal pod Dom Polski,” – powiedział gubernator Mychajło Kostiuk na spotkaniu z podsekretarzem stanu w polskim MSZ, Januszem Ciskiem.

Gubernator wspomniał również, że w najbliższym czasie wierni kościoła rzymskokatolickiego otrzymają lokal o powierzchni około 6000 m kw. na realizację różnych programów socjalnych i kulturalnych – organizację schroniska dla biednych i szkoły katolickiej.

„Wspieramy wszechstronnie otwarcie Domu Polskiego we Lwowie. W chwili obecnej dwustronna grupa robocza obejrzała kilka obiektów, które ewentualnie mogły by być przekazane na Centrum Kultury Polaków we Lwowie. Na razie realnie rozpatrywane są dwa obiekty, które odpowiadają wymogom polskiej strony. Są reprezentacyjne i dosyć obszerne. W niedługim czasie podejmiemy ostateczna decyzję i we Lwowie zostanie otwarty Dom Polski.” – podkreślił Mychiło Kostiuk.

Jednocześnie Janusz Ciszek podziękował gubernatorowi za zrozumienie problemów Polaków we Lwowie i sprzyjanie w ich rozwiązaniu, a również wysłowił nadzieję na kontynuację i dalszy rozwój współpracy pomiędzy dwoma narodami.

Źródło: zaxid.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X