Dobroć serca

2 grudnia w Kurii Metropolitalnej we Lwowie pod patronatem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego odbył się VI Charytatywny Bożonarodzeniowy Kiermasz Fundacji „Dajmy Nadzieję”, podczas którego zbierano środki na wózek inwalidzki dla ciężko chorej dziewczynki Wasyłynki Dacio.

– Dobrze, że mamy takie miejsce, jak Kuria Metropolitalna we Lwowie – powiedział o. Sławomir Zieliński OFM Conv., dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. – Dobrze, że dzięki św. Janowi Pawłowi II mamy ten budynek. Odremontowany, odrestaurowany dzięki staraniom ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego otwiera swoje podwoje na wiele różnych inicjatyw, jak ten dobroczynny kiermasz. Jest to już tradycją, stało się i tak będzie. Cieszymy się że te mury żyją. Żyją nie tylko sprawami urzędowymi, które na co dzień są tutaj załatwiane, nie tylko modlitwą, ale że te mury żyją również dobrocią was, którzy dziś tu jesteście po to, by kupić pierniczka malowanego (ja właśnie dwadzieścia do Polski zabrałem, bo za chwilkę na rekolekcje jadę), żeby kupić ozdoby na choinkę, że popróbujecie ciastka, a przede wszystkim, że pomożecie jednemu dziecku poruszać się po tym świecie. Poruszać się na wózku inwalidzkim. I to jest dobroć serca, która dzięki wam, dzięki organizatorom w murach Kurii Metropolitalnej przyniesie komuś nadzieję.

Irena Hałamaj, prezes Fundacji „Dajmy Nadzieję” złożyła podziękowanie za wsparcie kiermaszu Kulturalno-Oświatowemu Centrum im. Kornela Makuszyńskiego w Stryju, Uniwersytetowi III Wieku, Rycerzom Kolumba, Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga, Stowarzyszeniu Polskich Przedsiębiorców Ziemi Lwowskiej, wspólnotom parafialnym, organizacjom społecznym, rodzicom dzieci chorych, wszystkim wolontariuszom. Osobno wymieniła posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, który aktywnie pomaga Fundacji od samego początku jej działalności.

– Spotkaliśmy się dzisiaj tutaj po raz szósty, aby dać nadzieję – mówił Kazimierz Gołojuch. – I nie tylko dać nadzieję, ale wesprzeć tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – chore dzieci. Św. Jan Paweł II powiedział, że człowiek jest wielki przez to, czym dzieli się z innymi. I dzisiaj, drodzy Państwo, jesteście tutaj, żeby wspomagać potrzebujące dzieci, dzielicie się tym, co jest najbardziej wartościowe – pomocą drugiemu, pomocą bliźniemu.

– Ze swej strony chciałbym bardzo serdecznie podziękować Fundacji „Dajmy Nadzieję”, bo oprócz tego, że jest na tym kiermaszu głównym współorganizatorem, na co dzień prowadzi świetlicę przy katedrze. Dziękuję ks. proboszczowi katedry Janowi Niklowi, proboszczom innych kościołów za to, że przy swoich parafiach również organizują pomoc dla potrzebujących, dla dzieci i młodzieży. Wierzę, że idea kiermaszów, które tutaj się odbywają, będzie trwać, a przy niej osoby, które zechcą wspomagać, i wierzę, że tak zawsze będzie – powiedział Kazimierz Gołojuch.

Konstanty Czawaga

Fot. Krzysztof Szymański, Konstanty Czawaga
{gallery}gallery/2017/bozonarodzeniowy_kiermasz_dajmy_nadzieje{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X