Delegacja rządowa w Smoleńsku

Delegacja rządowa w Smoleńsku

Delegacja rządowa, w milczeniu i zadumie, składając kwiaty i zapalając znicze na miejscu katastrofy smoleńskiej oddała hołd 96 osobom, które zginęły w niej trzy lata temu udając się na uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Uczestnicy delegacji, m.in. szef KPRM Jacek Cichocki, minister obrony Tomasz Siemoniak i przedstawiciel prezydenta, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, złożyli wieńce i zapalili znicze.

 

Do katastrofy rządowego samolotu doszło trzy lata temu o godz. 8:41 polskiego czasu. Podczas środowych uroczystości punktualnie o tej godzinie został odegrany sygnał „Śpij kolego” na cześć ofiar katastrofy.

W drodze na uroczystości Cichocki powiedział PAP, że przyjazd do Smoleńska jest dla niego wzruszającym doświadczeniem. – Jestem tu po raz pierwszy od trzech lat, od czasu, gdy uczestniczyłem w delegacji 7 kwietnia 2010 r. z panem premierem. Później wydarzyła się tragedia i od tamtej pory nie byłem ani w Smoleńsku, ani w Katyniu. Teraz odżywają we mnie tamte wspomnienia i doświadczenia – opowiadał szef KPRM.

W uroczystościach rocznicowych w Smoleńsku upamiętniających ofiary katastrofy polskiego Tu-154M stronę rosyjską reprezentują zastępca przedstawiciela prezydenta Federacji Rosyjskiej w Centralnym Okręgu Federacyjnym Nikołaj Owsienko oraz gubernator Obwodu Smoleńskiego Aleksiej Ostrowski.

nno/ mce/ dsr/ ls/ jra/
PAP

 

Czytaj też:

Ambasador Polski w Moskwie upomniał się o zwrot wraku Tu-154M

 

W Katyniu oddano hołd ofiarom mordu


Polscy parlamentarzyści uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X