Dajmy nadzieję pomagając innym

Dajmy nadzieję pomagając innym

Dajmy nadzieję każdemu potrzebującemu dziecku. Pod takim hasłem 8 grudnia 2012 roku w holu teatru im. Marii Zańkowieckiej (były Teatr Skarbkowski) odbył się Świąteczny Jarmark Dobroczynny zorganizowany przez Dyplomatyczny Klub Lwowa z inicjatywy Beaty Drozd, małżonki konsula generalnego RP we Lwowie. Celem była zbiórka pieniędzy dla stworzenia dziecięcego hospicjum.

– Mamy okres przedświąteczny. Cały świat przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia, raduje się nimi, a my chcemy się radować tym, że możemy się z kimś podzielić czyli zorganizować taką dobroczynną akcję – powiedział główna inicjatorka imprezy, małżonka konsula generalnego RP we Lwowie, Beata Drozd. – Cały czas wydajemy paczki z losami, pijemy kawę, jemy ciasteczka. I najważniejsze, że w to sobotnie popołudnie, jesteśmy razem.

Podczas aukcji, którą gościnnie poprowadzili aktorzy teatru im. Marii Zańkowieckiej Albina Sotnykowa i Jurij Hwostenko, wszyscy mieli możliwość kupić za atrakcyjną cenę bilety na wycieczki po Ukrainie i za granicę, pobyty w hotelach, kolacje w restauracjach, a przy okazji wspomóc chore dzieci. Specjalnie na aukcji były sprzedawane losy, które można było wymienić na atrakcyjne nagrody.

Cały czas działały też stoiska narodowe konsulatów Polski, Rosji, Czech, a nawet Brazylii i Meksyku, na których można było kupić wiele różnorodnych świątecznych prezentów dla rodziny i bliskich. Przy stolikach dziewczyny pięknie pakowały książki, obrazy, pocztówki, płyty, aniołki, bombki oraz inne figurki świąteczne i ozdoby choinkowe. Uczestnicy akcji degustowali narodowe smakołyki, pyszne wypieki, słodycze i napoje.

 

Beata Drozd wyciągneła szczęśliwy los (Fot. Weronika Kiernicka)Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane fundacji „Dajmy Nadzieję”, której głównym celem jest pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom.
– Nasza fundacja pomaga dzieciom chorym umysłowo oraz opiekuje się dziećmi chorymi onkologicznie. Na tym kiermaszu zbieramy pieniądze właśnie dla tych dzieci, a szczególnie dla dziewczynki, która potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego – powiedziała Irena Hałamaj, prezes fundacji „Dajmy nadzieję”.

Świąteczny Jarmark umiliły występy muzyczno-artystyczne zespołów zaproszonych przez organizatorów i poszczególne placówki konsularne.

– To jest pierwszy rok, ale nie ostatni. Będziemy się rozkręcać i potrzebować coraz większej pomocy, większych pomieszczeń i możliwości – podsumowała Beata Drozd.

Z informacji udostępnionej na stronie Konsulatu Generalnego RP we Lwowie wiadomo, że podczas sobotniej akcji udało się zebrać sumę 126 tysięcy hrywien, która w całości będzie przeznaczona dla stworzenia dziecięcego hospicjum we Lwowie.

Eugeniusz Sało


Czytaj także: Sukces akcji charytatywnej Klubu Dyplomatycznego Lwowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X