Dach dawnego klasztoru kapucynów w Olesku zostanie naprawiony

Komisja składająca się z przedstawicieli Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej i Lwowskiej Galerii Sztuki podjęła decyzję całkowitej renowacji uszkodzonego dachu dawnego klasztoru kapucynów w Olesku.

Plan działania opracowany przez komisję przewiduje całkowitą renowację dachu zabytkowego kościoła.

– Komisja postanowiła zrobić pełną naprawę uszkodzonego dachu zabytkowego klasztoru. Opracowaliśmy również i zatwierdziliśmy plan działania i osiągnęliśmy porozumienie z zarządem Lwowskiej Galerii Sztuki. Od początku mamy sytuację pod kontrolą. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Kultury, przedstawicielami galerii i ekspertami – powiedział na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Jurij Hołod.

Przedstawiciele komisji mają nadzieję, że niebawem uda się podpisać wszystkie dokumenty i w krótkim czasie dach zostanie naprawiony.

3 stycznia silny wiatr spowodował zawalenie się części dachu zabytkowego budynku, w którym znajdują się eksponaty muzealne Lwowskiej Galerii Sztuki. Na razie uszkodzoną część dachu klasztoru pokryto folią, aby zapobiec przeciekom deszczu.

źródło: ES/loda.gov.ua

Czytaj także: W Olesku zawalił się dach starego klasztoru kapucynów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X