„Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu”

„Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu”

„Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu”inspirujące, świąteczne dzieło edukacyjne dla dzieci!

Adwent to niezwykły czas wyczekiwania na narodziny Jezusa, pełen niesamowitych historii i cudów, które na przestrzeni wieków towarzyszyły temu wyjątkowemu wydarzeniu. To właśnie w tym szczególnym okresie w oczekiwaniu na Zbawiciela mamy okazję do  duchowego przebudzenia i spojrzenia na siebie przez pryzmatswojego serca. Idealną publikacją, która pomoże nam przygotować się na ten nastrojowy czas, jest tegoroczna świąteczna propozycja od wydawnictwa Biały Kruk. Książka pt. „Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu” autorstwa francuskiej pisarkiBénédicteDelelisto wyjątkowe dzieło edukacyjne skierowane zwłaszcza do najmłodszych czytelników, ale również do rodziców i opiekunów. Pozycja stanie się przydatną pomocą pedagogiczną dla każdego chrześcijanina, któremu zależy na tym, by szerzyć miłość do Chrystusa i przygotować serca dzieci na niesamowitą radość przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

XX str., 16,5 x 23,5 cm,
twarda oprawa
Cena XX zł

To nie jest tylko zwykła książka, to duchowe przygotowanie do jednego z najważniejszych świąt w roku.Zaangażowana w ewangelizację autorkaprzedstawia 24 inspirujące historie z życia świętych, którzy z okazji Bożego Narodzenia doświadczyli szczególnych łask. Dzięki tej bogato ilustrowanej publikacji dzieci będą mogły poczuć atmosferę bliskości Jezusa i radosnej nadziei oczekiwania. Mali chrześcijaniewyruszą w niezwykłą podróż, w odległe i aktualne czasy,poznając przy tym charyzmaty i epizody z życia wybitnych postaci Kościoła katolickiego.

Jedna historia dziennie na każdy dzień Adwentu,począwszy od 1 do 24 grudnia,ilustrująca konkretny moment w życiu świętego, przeżywany podczas Bożego Narodzenia. Opowieść o drobnych lub niezwykłych cudach w towarzystwie mniej lub bardziej znanych postaci, które uzupełniają ten piękny album. Na kartach książki towarzyszą nam między innymi Franciszek z Asyżu, Teresa od Dzieciątka Jezus, Ojciec Pio, Karol de Foucauld, Matka Teresa z Kalkuty, Teresa z Ávili, Proboszcz z Ars, Elżbieta od Trójcy Świętej, ale także bliższe nam osobistości, takie jak Jan Paweł II czy Faustyna Kowalska.

To, co naprawdę urzeka w tej niezwykłej opowieści,to nie tylko piękne przykłady z życia świętych, ale przede wszystkim przesłanie płynące z duchowych doświadczeńi otrzymanych łask bohaterów książki, przesłanie, którebędzie nieocenioną pomocą w kształtowaniu moralności młodego człowieka. Książka pomoże wzrastać dzieciom w wierze, zaufaniu i miłości do Boga. Idąc za przykładem z życia świętych, mali czytelnicy nauczą się nawiązywania głębokiej i osobistej relacji z Bogiem, a przede wszystkim rozwiną potrzebę i umiejętność zwracania się do Niego w codziennym życiu.

Tomik czyta się lekko i z dużą przyjemnością,a przykuwające wzrokbarwne ilustracjeoraz ciekawe, inspirujące historie z życia świadków Chrystusa z pewnością zaciekawią najmłodszych odbiorców. Będzie to idealna lektura do kontemplowania łaski Bożej podczasdługich zimowych wieczoróww oczekiwaniu nanarodzenie Dzieciątka Jezus.

BénédicteDelelis: „Czekamy na Jezusa! Opowieści o świętych na każdy dzień Adwentu”, wyd. Biały Kruk, 80 str., 22 cm x 25 cm, twarda oprawa. Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/czekamy-na-jezusa-opowiesci-o-swietych-na-kazdy-dzien-adwentu

X