Podpiszecie umowę – uwolnimy Tymoszenko

Podpiszecie umowę – uwolnimy Tymoszenko

Pierwszy wicepremier Ukrainy Walerij Choroszkowski podkreślił podczas swojej wizyty w Brukseli, że Ukraina gotowa jest zwolnić byłą premier Julię Tymoszenko w zamian za podpisanie umowy stowarzyszeniowej. Choroszkowski powiedział o tym podczas spotkania z dziennikarzami 25 kwietnia br., podaje „Ukraińska Prawda” z powołaniem się na EurActiv.com.

 

Podczas spotkania z dziennikarzami Choroszkowski powiedział, iż „wszystkie problemy”, do których dochodzi między Ukrainą i UE zostaną wtedy rozstrzygnięte. Ukraiński parlament mógłby dokonać zmian w ukraińskim prawie w trybie nadzwyczajnym, w celu zwolnienia Tymoszenko z więzienia. Podkreślił również, że jako prawnik jest przeciwny adaptacji prawa na potrzeby jednego człowieka, – podaje EurActiv.com. – Jestem jednak przekonany, iż jeśli ten problem będzie podstawową przeszkodą na naszej drodze do UE, to większość ukraińskich deputowanych podtrzyma nadzwyczajne decyzje w tej sprawie”, – powiedział Choroszkowski.

„Jeśli podpiszecie umowę o stowarzyszeniu, zwolnimy Tymoszenko”, – powiedział Choroszkowski, uśmiechnął się i podkreślił, że niczego więcej nie może dodać.

Ukraińska prawda, zaxid.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X