Szykujemy się na majówkę w Brzuchowicach

Szykujemy się na majówkę w Brzuchowicach

Już za dwa tygodnie, 12 maja, w podlwowskich Brzuchowicach, na terenie Domu Pielgrzyma w WSD, odbędzie się majówka Polaków ziemi lwowskiej – zapowiedział konsul RP we Lwowie Marian Orlikowski, podczas spotkania w konsulacie z prezesami polskich organizacji.

 

Zdaniem dyplomaty ma to być spotkanie integracyjne, na zupełnie nieformalnej płaszczyźnie, z możliwością wymiany poglądów i pogawędki. „Spotkanie nie będzie się ograniczać tylko do mieszkańców Lwowa, – zaznaczył Orlikowski.

 

– Nie chcemy robić żadnych oficjałek. Jeżeli będziemy zapraszali przedstawicieli władz, to tylko władze Brzuchowic i duchowieństwo. Czy przyjdą będzie zależało od nich. Najlepiej, ażeby to było w formule przyjacielskiej, a nie oficjalnej. Mało jest takich okazji, żeby przedstawiciele czy członkowie, i to w dużej liczbie – do 500 osób, mogli się spotkać razem. Chcielibyśmy aby wszyscy pracownicy konsulatu razem z rodzinami też przyszli. Robimy coś w rodzaju „Dnia Polonii”, tylko trochę przesuniętego. Chcielibyśmy to zacząć o godzinie trzeciej po południu”.

Marian Orlikowski zwrócił się z prośbą by przyjść na majówkę w strojach ludowych a także pomyśleć o prezentacji plenerowej dzieł artystycznych. „Można nawet kiermasz zrobić, – zaproponował. – Dlatego od Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i fotografów oczekuję inicjatywy”. Prezes Klubu Młodych Artystów „Skrzydła” Władysław Maławski od razu zaproponował, by przeprowadzić warsztaty plastyczne dla młodzieży. Klub „Pogoń” zorganizuje rodzinne zawody.

„Zgromadzimy się na wolnym powietrzu, ażeby po raz kolejny zapoznać się z działalnością artystyczną członków organizacji, – kontynuował konsul. – Będziemy się cieszyć też z występów zespołów muzycznych z różnych miejscowości. Koncert nie jest zapowiedziany. Wszystko ma być na żywo. Chcemy przyciągnąć zdolną młodzież z terenu. Może to być piknik polski, na który gospodynie przynoszą ciasta, wyroby domowe…”.

Pomysł jest bardzo dobry, bo mało mamy takich możliwości aby się spotykać, – wyrazili swą opinię prezesi i reprezentanci polskich organizacji.

W poniedziałek, 30 kwietnia, odbędzie się posiedzenie komitetu organizacyjnego Majówki 2012.

Konstanty Czawaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X