„Check-in Poland” – aplikacja mobilna dla kibiców

„Check-in Poland” – aplikacja mobilna dla kibiców

Bezpłatna aplikacja mobilna „Check-in Poland” to narzędzie, które umożliwi zagranicznym kibicom odwiedzającym Polskę podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012, odnalezienie i spotkanie w naszym kraju swoich rodaków.

Poprzez prezentację konkretnych miejsc spotkań, które mogą dodawać i polecać również użytkownicy, aplikacja promuje też Polskę. Polecane lokalizacje widoczne są na interaktywnej mapie, za pomocą której użytkownik może odnaleźć interesujące go miejsca w okolicy (według kategorii np.: strefy kibica, rozrywka, warto zobaczyć itd.).

Na mapie widoczni są również inni użytkownicy, którzy zameldowali się w danym miejscu. Osoby korzystające z aplikacji otrzymują dodatkowe informacje ułatwiające spotkanie, np. o tym ile osób ich narodowości wybiera się do wybranego miejsca lub też ile osób już się tam znajduje. Użytkownik może też zobaczyć ich nicki, a po wybraniu konkretnej osoby może skontaktować się z nią za pośrednictwem czatu. Miejsce spotkania można opublikować na swoim profilu w serwisie Facebook.com.

Startowa baza miejsc w polskich miastach, w których odbywają się mecze UEFA EURO 2012 wraz z krótkimi opisami i zdjęciami została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Kolejne lokalizacje mogą być dodawane przez użytkowników aplikacji i są moderowane przez Ministerstwo.

Aplikacja zawiera również zakładkę „News”, która w czasie EURO 2012 będzie aktualizowana regularnie przez MSZ. Użytkownicy znajdą w niej najbardziej potrzebne informacje dotyczące kwestii bezpieczeństwa, pomocy konsularnej, telefony alarmowe oraz informacje o zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na pobyt zagranicznych gości w Polsce.

Aplikacja „Check-in Poland” jest dostępna w serwisie GooglePlay (dla smartfonów z systemem Android) i w serwisie AppStore (dla smartfonów z systemem operacyjnym iOS). Została przygotowana na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w dwóch wersjach językowych: angielskiej oraz polskiej.

Landing-page projektu:
Check-in Poland

Więcej informacji udziela:
Wydział Portali Internetowych
Biuro Rzecznika Prasowego

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa
redakcja@msz.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X