Centrum Kultury Polskiej w Iwano-Frankiwsku

Centrum Kultury Polskiej w Iwano-Frankiwsku

W Iwano-Frankiwsku, dawnym Stanisławowie, kończą się przygotowania do otwarcia Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego, które ma być miejscem spotkań polskich i ukraińskich mieszkańców miasta.

Jak poinformował PAP Mirosław Rowicki, redaktor naczelny dwutygodnika „Kurier Galicyjski”, działalność Centrum, zwanego potocznie Domem Polskim, zostanie zainaugurowana w przyszłym tygodniu. W ocenie Rowickiego, Centrum jest przykładem owocnej współpracy władz Polski z władzami Iwano-Frankiwska.

 

„Jest to zupełnie inna sytuacja niż we Lwowie, gdzie sprawa Domu Polskiego ciągnie się od lat i dotychczas nie została rozwiązana. Miasta te dzieli zaledwie 150 kilometrów. Tam, we Lwowie, wszyscy ze sobą walczą, a w Stanisławowie współpracują i działają. Tutaj można się porozumieć, a tam nie” – ocenił. Pomieszczenia dla Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego wydzieliła lokalna rada miasta, zaś ich remont sfinansowało polskie MSZ.

„Będzie to placówka otwarta dla wszystkich mieszkańców miasta oraz dla organizacji polskich. Otwarcie zaplanowano na przypadający 11 maja Dzień Miasta” – podsumował mieszkający w Iwano-Frankiwsku Rowicki.

Ze Lwowa Jarosław Junko
PAP

 

Czytaj też:

Otwarto Dom Polski w Iwano-Frankiwsku


Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku

 

Obejrzyj galerię:
Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego (CKPiDE)

 

Posłuchaj radia:
W Stanisławowie otwarto Dom Polski


Dom Polski w Stanisławowie. Na polskiej fali, 18 maja 2013

Obejrzyj wideo:

Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X