Bieszczadzkie Lato z Książką

Ruszyło 9. Bieszczadzkie Lato z Książką.

Organizatorzy zapraszają na spotkania z autorami, kiermasze pod otwartym niebem i liczne imprezy towarzyszące. W Rzeszowie, Lesku, Przemyślu i Sanoku czytelnicy spotykają się z pisarzami, felietonistami i fotoreporterami.

Gośćmi Bieszczadzkiego Lata z Książką są m.in. wybitny językoznawca Jerzy Bralczyk, znany autor kryminałów Marek Krajewski oraz felietonista i satyryk Michał Ogórek. Lato z Książką ruszyło w czwartek 11 czerwca w Rzeszowie. Dziś, w kolejnym dniu imprezy, czytelnicy mają okazję spotkać się z autorami w Lesku.

Lwowiacy mogą zdążyć jeszcze na imprezy do Przemyśla i Sanoka. Jutro – w sobotę 13 czerwca – w Przemyskiej Bibliotece Publicznej od godziny 11:00 kiermasz książki na dziedzińcu, a w salach biblioteki spotkania z pisarką Agnieszką Taborską, tłumaczką Bogusławą Sochańską i taternikiem Michałem Jagiełłą. W samo południe gościem biblioteki będzie Marek Krajewski, o godzinie 13 z czytelnikami spotka się dziennikarz radiowy i telewizyjny Michał Olszański. Felietonista Michał Ogórek rozmawia z czytelnikami o godzinie 16. Chris Niedenthal jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów polskich zamknie cykl spotkań autorskich w Przemyskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 17.

Niedzielę można spędzić w Sanoku, odwiedzając kolejne imprezy książkowego lata. Odbędą się na Rynku, w Muzeum Historycznym i w sanockiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Organizatorzy podają, że kilka z ponad 30 imprez odbędzie się w ramach Bieszczadzkiego Lata z Książką we Lwowie (po raz pierwszy).

Na 9. Bieszczadzkie Lato z Książką zaprasza organizatorzy z wydawnictwa BOSZ.

Beata Kost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X