Bal Wszystkich Świętych we Lwowie fot. Karina Wysoczańska / Nowy Kurier Galicyjski

Bal Wszystkich Świętych we Lwowie

W parafii św. Antoniego we Lwowie odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci były ubrane w piękne stroje mieszkańców nieba wykonane samodzielnie lub z pomocą rodziców.

Jednak nie ubiory były najważniejsze. Bardziej liczyło się to, żeby zapoznać się z życiem świętego i pokazać, że każdy może nim zostać. Na balu można było spotkać zarówno znanych świętych – Jana Pawła II, Matkę Teresę z Kalkuty, św. Mikołaja czy patrona parafii św. Antoniego, jak i mało znanych współczesnych świętych jak błogosławiony Carlo Acutis. Oprócz nowej wiedzy na dzieci czekały niespodzianki: słodki poczęstunek, konkursy i tańce.

– W tym roku wzięło udział znacznie więcej dzieci niż w zeszłym. Oznacza to, że bal staje się dobrą tradycją naszej parafii. To wspaniały czas spędzony z rodzicami i dziećmi. Przygotowując się do tego dnia najmłodsi pogłębiały swoją wiedzę o świętych, a rodzice aktywnie im w tym pomagali – czytamy na stronie Facebook parafii.

Bal Wszystkich Świętych zorganizowali ojcowie franciszkanie i siostry zakonne posługujące przy parafii św. Antoniego we Lwowie.

Karina Wysoczańska

fot. Karina Wysoczańska / Nowy Kurier Galicyjski

X