„Arena Lwów” nie będzie stała pusta

„Arena Lwów” nie będzie stała pusta

Dyrektor eksploatacyjny lwowskiego stadionu Oleksij Żukowin powiadomił, że 19 czerwca na stadionie będzie pracowała restauracja. „Będzie to największa sala bankietowa Lwowa. Mamy już zgłoszenie na wesela i nie tylko – różne imprezy możemy organizować,” – powiedział.

„EURO było szansą dla naszej ekipy eksploatacyjnej. Zdobyliśmy nie lada doświadczenie, jakie w normalnych warunkach na Ukrainie zdobyć jest niemożliwie. Jestem pewny, że na stadionie możemy teraz przeprowadzać imprezy dowolnej rangi. Poza areną piłkarską, jeżeli nie dojdziemy do porozumienia z drużyną piłkarską, możemy rozwijać we Lwowie rugby” – opowiada Żukowin.

Podał też, że na stadionie można rozwijać serwis konferencyjny, organizować konferencje i sympozja. „Planujemy w następnym miesiącu zorganizować na naszych parkingach trasę dla kartingu. Mam nadzieję, że nasze powierzchnie pozwolą otworzyć największą trasę na Ukrainie” – zaznaczył. W planie są wycieczki po stadionie, ale jeszcze nie jest określona ich cena.

Dyrektor departamentu EURO 2012 rady miejskiej Oleg Zasadny powiedział: „Wątpię, żeby stadion mógł utrzymać klub sportowy czy prywatny inwestor. Jest to socjalna infrastruktura i jej utrzymanie ma być z funduszy socjalno-kulturowego rozwoju państwa”.

Jak zaznaczył wice premier Borys Kolesnikow „… na stadionie nie będzie „barachołki”, a Światosław Wakarczuk planuje na „Arenie Lwów” na drugi rok koncert.

zaxid. net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X