Akcja sprzątania dawnego pałacu Potockich w Stanisławowie

Grupa wolontariuszy z Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowa) wzięła udział w organizowanej po raz drugi społecznej akcji sprzątania podwórka dawnego pałacu Potockich.

W ciągu lat za zamkniętą bramą pałacu uzbierało się dużo śmieci, liści z drzew, gałęzi, krzaków, więc pracy wystarczyło dla wszystkich. Entuzjazmu dodawało pozytywne nastawienie pracujących.

Po raz pierwszy od 10 lat bramę zabytkowego zespołu pałacu Potockich otwarto dla wszystkich chętnych do pomocy w uporządkowaniu terytorium kompleksu pałacowego, by przygotować miejsce dla przeprowadzenia pierwszej akcji artystycznej.

– To miejsce trzeba reanimować, odrestaurować i doprowadzić do porządku. Może się ono stać jeszcze jedną perłą Iwano-Frankiwska, atrakcją turystyczną dla gości miasta. Wspólnie z działaczami społecznymi będziemy dążyć do tego, by pałac Potockich powrócił we własność miasta. Przeznaczymy środki z budżetu miasta na dokumentację projektowo-kosztorysową i zrobimy to, czego pragną wszyscy świadomi mieszkańcy miasta. Ma tu być pałac i cały kompleks muzealny, które zostaną główną atrakcją miasta – zaznaczył mer miasta Wiktor Anuszkiewiczus.

Pierwsza akcja artystyczna na terytorium kompleksu odbędzie się już w niedziele 27 września. Co dokładnie będzie się działo, lokalni artyści trzymają w tajemnicy i obiecują mieszkańcom miłą niespodziankę.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w kolejne akcje sprzątania pałacu i prosimy nie być obojętnymi.

Źródło: CKPiDE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X