10 : 9 dla warszawskiej Ochoty

10 : 9 dla warszawskiej Ochoty

Urzędnicy warszawskiej dzielnicy Ochota i deputowani oraz urzędnicy władz miejskich Iwano-Frankowska (dawn. Stanisławowa) rozegrali mecz towarzyski w piłce nożnej. Wynik meczu zadowolił nawet najbardziej wymagających kibiców – 10 : 9.

„W 2006 roku dzielnica Ochota i województwo iwano-frankowskie podpisały umowę o współpracy, – opowiada radny warszawskiej dzielnicy Witold Dzięciołowski. – Od tej pory odbywają się różne imprezy kulturalne, oświatowe i sportowe, w które angażuje się młodzież i studenci, a również i władze warszawskiej dzielnicy Ochota oraz Iwano-Frankowska. W tym roku zdecydowaliśmy by na wzór EURO 2012, rozegrać mecz piłki nożnej. Przed EURO graliśmy mecz w Warszawie. Przegraliśmy 3 : 4. Po tym zaczęliśmy intensywnie przygotowywać się do rewanżu.”

Przed meczem były treningi, w czasie których obydwie sprawdzały swoją formę. Po wciągnięciu flag państwowych i odegraniu hymnów piłkarze obu drużyn wymienili upominki. Rozpoczęła się gra. Pierwsze minuty meczu były tragiczne dla gospodarzy – goście szybko strzelili cztery gole. Po pewnym czasie gospodarze skoncentrowali się i zaczęli wygrywać. Do zwycięstwa było to jednak za mało. Goście chwalili kondycję fizyczną gospodarzy, wśród których liderami byli szef departamentu turystyki Wołodymyr Ustyński i sekretarz Rady miasta Rusłan Marcinkiw.

Sabina Różycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X