Z „Promyczkami dobra” i Polską w sercu

Z „Promyczkami dobra” i Polską w sercu

W Iwano-Frankowsku (d. Stanisławowie) z wielkim powodzeniem odbył się występ dziecięcego zespołu „Promyczki dobra” z Nowego Sącza. Do występów dołączyły się polskie dzieci ze Stanisławowa.

 

Mieszkańców i gości miasta, szczególnie dzieci i młodzież, oczarowały zaczepne melodie ich polskich rówieśników. „Możemy sławić Boga piosenką i tańcem, a nie tylko modlitwą i obecnością w kościele, – mówią młodzi artyści. – Cieszymy się, że pasja pomaga nam w życiu i we wzmocnieniu wiary. Śpiewaliśmy nawet w Watykanie dla papieża Jana Pawła II – jednego z najwybitniejszych Polaków na świecie”.

Dzieci z iwano-frankowskiej szkoły nr 3 z polskim językiem odpowiedziały swoim koncertem. Na pamiątkę wspólnego występu (Fot. Sabina Różycka)Pod kierownictwem nauczycielki Barbary Bodziechowskiej przygotowały montaż słowno-muzyczny, poświęcony Konstytucji 3. Maja i historii Stanisławowa. Razem z rówieśnikami z Nowego Sącza młodzi mieszkańcy Stanisławowa śpiewali wspólnie na dziedzińcu kościoła p.w. Chrystusa Króla. Zebrało się dużo ludzi. Przybyły delegacje z powiatu nowosądeckiego, Koszalina, Chrzanowa. Młodzi wykonawcy zostali obdarowani licznymi prezentami i upominkami. Szczególne powody do radości mieli członkowie Towarzystwa „Przyjaźń” z przewodniczącą Lucyną Kubicką, która zaznaczyła, że z tak utalentowaną młodzieżą lokalna polska społeczność ma przyszłość.

 

Sabina Różycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X