Wystawcy z Polski na GalExpo 2013

Wystawcy z Polski na GalExpo 2013

Lwów nie musi udowadniać swojej tradycji targowej. To, co zapoczątkowały jeszcze królewskie jarmarki, nadal jest domeną miasta. We Lwowie prawie co tygodnia odbywają się różne ekspozycje: od targów artykułami spożywczymi po prezentacje gałęzi przemysłu wysokiej technologii.

Tradycje te kontynuuje z powodzeniem firma GalExpo, która organizuje we Lwowie większość takich spotkań specjalistów z różnych dziedzin, handlowców i po prostu zwykłych widzów, którzy zainteresowani są nowościami technicznymi.

Na wiosnę tradycyjnie odbywają się targi BudExpo, które gromadzą firmy nie tylko z Ukrainy, ale z Polski, Rosji i innych państw. Tegoroczne spotkanie specjalistów branży budowlanej nie było pod tym względem wyjątkiem. Potwierdzając dobre stosunki obwodu lwowskiego z Podkarpaciem do Lwowa przyjechała grupa handlowa „Feniks” i szefowie spółki NTB. Organizatorem przyjazdu polskich gości był pan Bogusław Hadała, który już wielokrotnie sprowadza na targi Expo do Lwowa różne firmy z Polski. Ma tzw. „nosa”, gdyż zawsze znajduje na Ukrainie partnerów i współpraca rozwija się pomyślnie.

Na targach BudExpo 2013 (Fot. Krzysztof Szymański)

Tym razem oferta „Feniksa” jest niezwykle atrakcyjna. Grupa wydaje swoje pismo specjalistyczne Prometheus (www.e-prometheus.pl). Jest to magazyn innowacji budowlanych, w którym przedstawione są najnowsze atrakcje budowlane. W pierwszym numerze, który został wydany specjalnie na targi do Lwowa są przedstawione wyroby firmy NTB. Jeżeli ktoś z państwa miał szczęście trafić do najbardziej renomowanych hoteli SPA w Polsce (o tym poniżej), może trafić w nich na wyposażenie przygotowane przez firmę – wspaniałe siedziska z mozaikami, wzorowane na ławach w termach rzymskich na których można się położyć lub usiąść. To produkcja NTB. Przy czym, wykonane są one ze … styropianu. Są łatwe w transporcie, efektowne po wykończeniu na miejscu, trwałe, a jednocześnie łatwe w demontażu, jeśli się komuś znudzi stary wystrój. Takież są też kabiny prysznicowe. Jesteśmy przyzwyczajeni do szklanych osłon natrysków, a tu mamy „kamienny” labirynt, również ozdobiony mozaiką, w centrum którego jest właściwy prysznic. Bajeczna gama kolorów, zdobnictwa mozaikowego. Innymi słowy – firma spełni każdy kaprys. 

W swojej ofercie grupa handlowa ma całą gamę materiałów budowlanych, wykończeniowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, dachów i okien, urządzeń grzewczych i instalacyjnych. Dodatkowym walorem jest lokalizacja grupy – Rzeszów, miasto oddalone zaledwie 150 km od Lwowa. Z pełną ofertą grupy możemy zapoznać się na stronie: www.ghfeniks.pl

Kolejne BudExpo żyje swoim życiem. Pomiędzy stoiskami krążą tłumy zwiedzających, rozwiązania technologiczne odnajdywane są przy sąsiednich stoiskach, toczą się branżowe rozmowy. Na pierwszy rzut oka, kiedy oglądamy możliwości współczesnego budownictwa, wydawać się może, że budowanie w obecnych warunkach powinno być przyjemnością,. Ale, niestety, każda przyjemność – również i ta – kosztuje.

Wywiad z prezesem zarządu grupy handlowej „Feniks” Mariuszem Szotem ukaże się już wkrótce, w nr 6 „Kuriera Galicyjskiego”.

Krzysztof Szymański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X