Wspólne kolędowanie z lwowskim klubem „Strefa Młodzieży”

W domu parafialnym przy kościele św. Antoniego we Lwowie studenci polskiego pochodzenia i wolontariusze zrzeszeni w klubie „Strefa Młodzieży” spotkali się na spotkaniu opłatkowym „Z kolędą ku przyjaźni”. Wspólnie kolędowano, dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia.

– Wszyscy fajnie się bawimy. Podzieliliśmy się opłatkiem. Życzyliśmy sobie nawzajem pomyślności w Nowym Roku. Mamy skromny poczęstunek. Wspólnie kolędujemy. Śpiewamy nie tylko stare popularne kolędy, ale również współczesne i starsze we współczesnej aranżacji – powiedział Eugeniusz Wołoszyn, prezes Lwowskiego Klubu „Strefa Młodzieży”.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził gospodarz tego miejsca o. Paweł Odój. Proboszcz parafii św. Antoniego we Lwowie podkreślił, że na zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia młodzież chciała godnie uczcić nowonarodzonego Jezusa, wspólnie kolędując.

– Kolędujemy, cieszymy się, składamy sobie życzenia. W przyjemnej atmosferze, przy smacznym jedzeniu, rozmawiamy ze sobą w gronie przyjaciół. Dobrze jest przypominać sobie teksty kolęd. Są to teksty, które wbrew pozorom wydają się dziecięce, ale naprawdę mają głębokie przesłanie – powiedział franciszkanin.

Obecny na spotkaniu konsul Rafał Kocot podkreślił, że oprócz kolędowania, jest to także możliwość do omówienia tegorocznych projektów.

– Jest to tradycyjne świąteczno-noworoczne spotkanie. Z jednej strony rzeczywiście, aby wspólnie pokolędować – już mam trochę zdarte gardło od śpiewania. Ale z drugiej strony, chcieliśmy się spotkać i porozmawiać o planach na ten rok, co też planuje lwowska „Strefa Młodzieży” jako nowe środowisko, które powstało dwa lata temu. Więc plany szykują się bardzo atrakcyjne. Mam nadzieję, że młodzież będzie z nich korzystała, a także pomoże nam przy realizacji takich projektów jak „Znasz-li ten kraj”, „Noc w bibliotece’ i Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” – podsumował kierownik Wydziału Współpracy z Polakami na Ukrainie w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie.

Po smacznym poczęstunku nie zabrakło zabaw integracyjnych i kolęd.

Spotkanie kolędnicze „Z kolędą ku przyjaźni” odbyło się przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Eugeniusz Sało

Obejrzyj zdjęcia: Z kolędą ku przyjaźni 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X