Wraz ze śniegiem do Strzałkowic dotarł św. Mikołaj

Grudzień to radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Najbardziej radosny jest dla dzieci, które czekają na przyjście świętego Mikołaja. Tę radość odczuły także dzieci z Centrum Kulturalno-Oświatowego Wspólnoty Polskiej w Strzałkowicach, między innymi dzieci ze Strzałkowic, Dąbrówki i Starego Sambora.

10 grudnia licznie zebrani w kościółku św. Barbary w Dąbrówce dzieci wraz z rodzicami przygotowały krótkie powitanie darczyńcy, głośno wołały i zapraszały św. Mikołaja. Jako pierwszy wepchnął się zmarznięty diabełek, który rozdawał rózgi dla niegrzecznych dzieci. Następnie, utrudzony podróżą św. Mikołaj z siwą brodą, wszedł do kościoła i serdecznie witał się z dziećmi i innymi gośćmi, a następnie usiadł, żeby wypocząć po długiej podróży. Pytał dzieci, czy słuchają rodziców, czy się modlą rano i wieczorem, czy odrabiają lekcje? Dzieci recytowały wierszyki, tańczyły, śpiewały piosenki i kolędy. Święty Mikołaj chwalił dzieci i każdemu wręczył dużą torbę z prezentami. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Tegoroczne Mikołajki nie odbyłyby się, gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy obdarowali nasze pociechy prezentami. Jest to pan Stanisław Łukasiewicz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, oddział w Poznaniu oraz Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie. W imieniu zarządu Centrum Kulturalno-Oświatowego i dzieci gorąco dziękujemy naszym sponsorom za tak wspaniałe dary.

Eugeniusz Wołoszyn

Fot. Wiktoria Spelina
{gallery}gallery/2017/11_mikolaj_strzalkowice_spelina{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X