Święty Mikołaj w Łanowicach

Święty Mikołaj w Łanowicach

6 grudnia Łanowice odwiedził z bogato wypełnionym workiem św. Mikołaj. Spotkaliśmy go z wielką radością, bowiem w tym roku obchodziliśmy odpust w parafii, która ma go za swojego patrona. Szczególnie na to spotkanie czekały dzieciaki, które już zdążyły wysłać św. Mikołajowi listy i rysunki z upragnionymi upominkami.

Uroczystość w Łanowicach rozpoczęła się od Mszy św., ale prezenty dzieci otrzymały dopiero po części artystycznej. A przygotowali przedszkolaków do spotkania z św. Mikołajem nauczycielki Maria Danyłko i Hanna Deńkowycz. W święcie wzięli udział również uczniowie szkoły nauczania początkowego na czele z dyrektor Natalią Małaczyńską i nauczycielkami Marią Strogusz i Ludmiłą Danyłko.

Dzięki różnym sponsorom, zwłaszcza wsparciu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i TKPZL oddział w Łanowicach, zostało zakupionych ponad 200 prezentów.

9 grudnia św. Mikołaj wyjechał saniami do wiosek Biskowice, Wojutysze i Maksymowice, należących do TKPZL oddział w Łanowicach. Mikołajki są wyjątkowym świętem w życiu każdego dziecka i postaraliśmy się, by nikogo one nie ominęły.

Zarząd Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Łanowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X