Sukces akcji charytatywnej Klubu Dyplomatycznego Lwowa

Sukces akcji charytatywnej Klubu Dyplomatycznego Lwowa

126 554 hrywni 50 kop. zebrano podczas Świątecznego Jarmarku Dobroczynnego – poinformował w imieniu komitetu organizacyjnego tej akcji konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd, który 12 grudnia przewodniczył konferencji prasowej w konsułacie RP we Lwowie.

Certyfikat o przekazaniu zebranej sumy został uroczyście przekazany dobroczynnej Fundacji „Dajmy Nadzieję”.Sklaładając podziękowanie organizatorom akcji – Klubowi Dyplomatycznemu Lwowa, prezes Fundacji Iryna Hałamaj powiedziała, że większość zebranej sumy zostanie przyznaczona na zakup wózka inwalidzkiego dla chorej dziewczynki ze Lwowa.

„Ten dochód jest niebagatelny – powiedziała Kurierowi Beata Drozd. – Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że udało się nas wszystkich we Lwowie zjednać. Ludzi mówiących różnymi językami, ludzi wyznających różne religie. Udało nam się zjednać dzięki temu, że Kościół nasz nauczył nas obowiązku pomagania i zauważania ludzi potrzebujących . Pamiętamy o tym, że to jest nasz obowiązek, szczególnie w okresie przedświątecznym i że to nie tylko polska tradycja. To jest tradycja wszystkich chrześcijan. I jesteśmy szczęśliwi, że wyznajemy tą tradycję”.

„Ten Jarmark zaświadczył, że Lwów jest nadal miastem wielonarodowym i tolerancyjnym” – zaznaczył Andrij Maciak, dyrektor Teatru im. Marii Zańkowieckiej.

„To doświadczenie musimy kontynuować, ażeby jakoś złagonić los ciężko chorych dzieci w naszym mieście” – mówił Jarosław Nakonecznyj, konsul honorowy Austrii we Lwowie.

Larysa Małech, konsul honorowy Węgier we Lwowie zapewniła, że kolejny Jarmark Dobroczynny zostanie przeprowadzony prawdopodnie w maju 2013 roku.

Konstanty Czawaga

 

Czytaj także: Dajmy nadzieję pomagając innym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X