Święty Mikołaj odwiedził Dzwoneczki

Święty Mikołaj odwiedził Dzwoneczki

6 grudnia w polskiej  grupie „Dzwoneczki”, działającej przy przedszkolu nr 48 we Lwowie, odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem.

 

W rolę św. Mikołaja wcielił się młody duszpasterz rzymskokatolickiej parafii pw. św. Michała Archanioła ks. Włodzimierz. Żeby zasłużyć na upominki nie wystarczy być grzecznym przez cały rok, należy również odpowiedzieć na pytania dotyczące świąt.

 

Dzieci zastanawiały się jak powinien wyglądać św. Mikołaj i w jaki sposób do nich przybył w ten mroźny i ozłocony słońcem poranek. Pomagały im w tym wychowawczynie. „W saniach z szóstką reniferów, Z workiem gdzie podarków moc, W wielką podróż się wybiera, Św. Mikołaj w ciemną noc” – recytuje pani Halina Malicka. Nie zgadza 

się z nią pani Halina Grygorczuk: „Hej na białym, Hej na koniu, Jedzie Święty Mikołaj, Śnieżek prószy mu pod nogi, Zapowiada dzieciom raj”. Niestety, żadna z nich nie miała racji. Odpowiedź św. Mikołaja zaskoczyła i rozbawiła wszystkich swą oczywistością: „Przywiozła mnie siostra Oktawia, autem”.

Aby mile ugościć św. Mikołaja, dzieci od dłuższego czasu przygotowywały piosenki na lekcjach religii prowadzonych przez siostrę Oktawię z parafii pw. św. Michała Archanioła. „Witamy serdecznie Ciebie Mikołaju, Przybyłeś dziś do nas ze swojego kraju, Odpocznij, posłuchaj jak z przedszkola dzieci, Dziś Cię kochają najbardziej na świecie” – recytuje mała Ania. W wykonaniu dzieciaków zabrzmiały piosenki „Zaświeciła gwiazda złota” i „Święty Mikołaj dobry jest”. Piosenką i tańcem „Taki duży, taki mały”, przedszkolaki udowodniły, że jeśli mocno się postarać, to każdy może zostać świętym. Mikołaj nie pozostał im dłużny, szczodrze obdarowując upominkami – i słodkimi smakołykami, i korzystnymi na przyszłość książkami.

„Dobry święty Mikołaju, Patrz jak dzieci Cię kochają, Ty pamiętasz o nas w niebie, My modlimy się do Ciebie” – pożegnały przedszkolaki dobrego Staruszka. A nas zainteresowały dekoracje świąteczne, wykonane przez dzieciaki i ich wychowawczynie. Pani Ola Kowalska pokazała nam cudne gazetki ścienne z Mikołajem, modlitwami i rozbawionymi aniołkami. Przedszkolaki pokazały nam też koncert świątecznych życzeń, sumiennie wymalowanych na papierowych gwiazdkach. Ktoś marzył o słodyczach i zabawkach, ktoś o sankach i motylku oświecającym bajki w ciemności, a ktoś, już przygotowując się do szkoły, zamówił sobie piórnik i tornister.

 

Julia Łokietko


Obejrzyj galerię:

Święty Mikołaj odwiedził Dzwoneczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X