Wielkanocne śniadanie dla samotnych – dobra tradycja katolickiej wspólnoty Drohobycza

Wielkanocne śniadanie dla samotnych – dobra tradycja katolickiej wspólnoty Drohobycza

W czasie, gdy grekokatolicy i prawosławni śpieszyli do kościoła poświęcić gałęzie wierzby, a cały świat katolicki obchodził święto Zmartwychwstania Chrystusa Pana, w parafii rzymskokatolickiej Drohobycza tradycyjnie zorganizowano „śniadanie wielkanocne” dla samotnych osób.

W tym roku wszystko odbyło się w siedzibie Fundacji Świętego Antoniego (prezes Olga Pawłowska), gdzie oczekiwano na wszystkich, którzy ze względu na różne okoliczności życia mieliby spędzać święta samotnie.

Wolontariusze Fundacji, a także kler w osobie proboszcza kościoła św. Bartłomieja ks. Mirosława Lecha i braci bonifratrów, pomogli zorganizować to wydarzenie. Ksiądz Mirosław pobłogosławił świąteczny posiłek i wszystkich obecnych, po czym gości zaproszono do śniadania, składającego się z ciasta, pisanek, tradycyjnego polskiego żurku.

Pod koniec śniadania ksiądz Mirosław podziękował pracownikom Fundacji św. Antoniego i wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia charytatywnego. Z przemówieniem powitalnym wystąpiła również gospodyni, założycielka Fundacji św. Antoniego Olga Pawłowska, dziękując wszystkim obecnym za dzielenie się z nią i wolontariuszami radością święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Jarosław Baran

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X