Wiceminister Pełczyńska-Nałęcz we Lwowie

Wiceminister Pełczyńska-Nałęcz we Lwowie

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, wiceminister spraw zagranicznych RP spotkała się we Lwowie z merem Andrijem Sadowym 25 stycznia 2013 r. W trakcie rozmów omawiano kwestię przeniesienia drewnianego kościoła z miejscowości Jazłowczyk do skansenu we Lwowie. Poruszono też sprawy związane z siedzibą Domu Polskiego we Lwowie i zwrotem kościoła św. Marii Magdaleny.

Ze strony polskiej w spotkaniu udział wzięli zastępca dyrektora departamentu Wschodniego MSZ Konrad Palik, sekretarz ambasady RP na Ukrainie Dariusz Gorczyński, konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd i konsul Marcin Zieniewicz.

Rozmawiano też o projekcie pilotażowym pomiędzy szkołą nr 10 i Uniwersytetem Jagiellońskim co do możliwości wykorzystania w szkole zasobów biblioteki elektronicznej UJ. W razie pomyślnej realizacji projektu tę praktykę można byłoby przenieść do innych szkół i uczelni. – Jest to innowacyjny, niedrogi projekt, który może być z powodzeniem realizowany, – podkreśliła wiceminister.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz uczestniczyła też w spotkaniu na Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia we Lwowie – polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych finansuje i koordynuje program Polska Pomoc Rozwojowa – projekty z tego programu realizuje lwowska uczelnia. 

city-adm.lviv.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X