We Lwowie przedłużono zaostrzoną kwarantannę do 4 maja rys. mdu.in.ua

We Lwowie przedłużono zaostrzoną kwarantannę do 4 maja

Do 4 maja we Lwowie i w obwodzie lwowskim przedłużono zaostrzoną kwarantannę. Jednocześnie od 19 kwietnia pozwolono na otwarcie sklepów przemysłowych, targów i bazarów oraz zewnętrznych letnich ogródków działających przy restauracjach. Również do szkół wrócą uczniowie klas początkowych.

Mer Lwowa Andrij Sadowyj poinformował, że te zakłady mogą działać tylko przy ścisłym przestrzeganiu kwarantanny. Będą codziennie sprawdzane przez policję i grupy monitorujące miasto. W przypadku naruszeń będą zamykane.

Przez ostatnie kilka dni lwowscy przedsiębiorcy i pracownicy sklepów przemysłowych urządzali protesty domagając się od miejscowych władz poluzowania kwarantanny. Z tego powodu do Lwowa dzisiaj przybył premier Denys Szmyhal, który wizytował lwowskie szpitale covidowe i poligon w Jaworowie.

We Lwowie, który od 25 marca jest „w czerwonej strefie” transport nadal będzie działał w trybie przewozów specjalnych. Przedszkola będą pracować w trybie regularnych grup dla dzieci, których rodzice pracują. Nauczanie w szkołach dla klas starszych będzie odbywać się w trybie zdalnym, restauracje – wyłącznie na wynos. Nadal zabroniono także organizacji imprez masowych.

W „czerwonej strefie” na Ukrainie znajduje się w sumie już trzynaście obwodów. W ciągu ostatniej doby wykryto ponad 17 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, 438 osób zmarło. Od końca lutego pierwszą dawkę szczepionki otrzymało tylko ponad 400 tysięcy obywateli.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X