We Lwowie otwarto wystawę znanego polskiego artysty Fot. Julia Bert/ Nowy Kurier Galicyjski

We Lwowie otwarto wystawę znanego polskiego artysty

We Lwowie w dniu 20 marca została otwarta  wystawa słynnego polskiego artysty Józefa Robakowskiego „Attention: LIGHT! / Увага: СВІТЛО! / Uwaga: ŚWIATŁO!”.  Artysta zaprezentował prace fotograficzne i wideo ze swojej 60-letniej praktyki.

Jest to pierwsza tak duża wystawa Józefa Robakowskiego na Ukrainie i jego pierwsza wizyta we Lwowie.

Foto Julia Bert/ Nowy Kurier Galicyjski

Lista prac i wystaw Robakowskiego na całym świecie przez ponad 60 lat działalności artystycznej mierzona jest w tysiącach, ale z biegiem czasu wspomniane w tytule wystawy promienie nie stały się przygaszone ani powolne. Większość z tych dzieł znajduje się w około 100 znaczących międzynarodowych kolekcjach i kolekcjach sztuki współczesnej. Warto zajrzeć na stronę artysty robakowski.eu  aby zapoznać się z jego bogatą biografią i dokonaniami.

Ze względu na niewielką przestrzeń Art Centrum na ekspozycji we Lwowie przedstawiono tylko fragmenty kilku ważnych epizodów twórczości Robakowskiego. Przede wszystkim początki działalności, następnie okres studiów w szkole filmowej w Łodzi.

Warto dodać, że wszystkie eksponaty przywiezione do Lwowa zostały sprezentowane dla Lwowskiego Miejskiego Centrum Sztuki.

Foto Julia Bert/ Nowy Kurier Galicyjski

Wystawę „ Attention: LIGHT! / Увага: СВІТЛО! / Uwaga: ŚWIATŁO!” można obejrzeć we Lwowie do 15 maja 2023 roku.

Julia Bert

X