We Lwowie będą kręcone zdjęcia do polskiego serialu

Jeden z odcinków serialu „Erynie” na podstawie powieści Marka Krajewskiego zostanie nakręcony we Lwowie. Serial będzie prawdopodobnie koprodukcją Telewizji Polskiej (TVP) i Netflixa. Planuje się, że we Lwowie zdjęcia do serialu będą kręcone wiosną tego roku.

Techniczne kwestie związane z filmowaniem we Lwowie omówili wrocławscy producenci z MediaBrigade z merem Lwowa Andrijem Sadowym.

– Nasz zespół zrobi wszystko, aby wasze plany zostały zrealizowane, ponieważ to wszystko pomoże promować Lwów za granicą. Jesteśmy zainteresowani w jak najlepszym wyniku – powiedział na spotkaniu mer Lwowa.

Serial „Erynie”, opowiadający historię lwowskiego komisarza Edwarda Popielskiego, ma liczyć 12 odcinków. Akcja toczyć się będzie we Lwowie w latach 1937–39 oraz we Wrocławiu w 1946 roku.

Polski serial wyreżyseruje Borys Lankosz („Rewers”, „Ziarno prawdy”, „Ciemno, prawie noc”), który również wspólnie z Igorem Brejdygantem, Magdaleną Lankosz i Władysławem Pasikowskim jest autorem scenariusza. Muzykę do serialu skomponuje Michał Lorenc, a autorem zdjęć będzie Marcin Koszałka.

źródło: ES/city-adm.lviv.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X