W ataku rakietowym na Lwów zginęła parafianka katedry lwowskiej Fot. Facebook, Katedra Lwowska

W ataku rakietowym na Lwów zginęła parafianka katedry lwowskiej

W rosyjskim ataku rakietowym na budynki mieszkalne we Lwowie 6 lipca zginęła Anastazja Seniw, parafianka katedry lwowskiej i wolontariuszka Fundacji „Dajmy Nadzieję” oraz jej matka Myrosława Sadowa.

– Dzisiaj w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Lwów zginęła nasza parafianka i aktywna wolontariszka naszej Fundacji „Dajmy Nadzieję”, uczestniczka praktyk zawodowych Fundacji św. Jadwigi Anastazja Seniw oraz jej mama. Pochylamy się w modlitwie i prosimy Ojca Miłosiernego, aby przyjął ich do Swego Domu, a bliskim otarł łzy smutku i nie pozwolił pogrążyć się w rozpaczy. Anastazja była osobą pełną życia i entuzjazmu, dobroci i radości. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym – czytamy we wpisie facebookowym Katedry Lwowskiej.

– Nastia była niesamowicie miłą i wesołą dziewczyną, zawsze gotową do pomocy. Prosimy o modlitwę za ich dusze – czytamy we wpisie Fundacji „Dajmy Nadzieję”.

Była to matka i siostra dziennikarza portalu internetowego varta1.com.ua Wołodymyra Sadowego.

Fot. Telegram, Igor Zinkewycz

„Przyjaciele, chcę was prosić o pomoc rodzinie Wołodi, który stracił najbliższych. Stracili dom, stracili wszystko, co mieli. Opublikuję moją kartę i osobiście przekażę wszystkie środki rodzinie ofiar! Dziękuję!” – napisał Igor Zinkewycz, kierownik portalu Varta 1.

Wesprzeć rodzinę można wysyłając datki na konta bankowe:

5168742244440867 PrivatBank

5375411409707481 MonoBank

https://send.monobank.ua/jar/8M5Yt2myaY

5375 4112 0735 0252

W nocy 6 lipca rosyjska rakieta uderzyła w budynek wielopiętrowy, zniszczono ponad 50 mieszkań. To największy atak na cywilną infrastrukturę Lwowa od początku rosyjskiej inwazji. Według ostatnich danych 10 osób zginęły, a ponad 30 jest rannych. Nadal trwają prace poszukiwawcze. Władze miasta ogłosiły we Lwowie dwudniową żałobę.

źródło: Facebook, Katedra Lwowska/ Facebok, Fundacja „Dajmy Nadzieję”/ Telegram, Igor Zinkewycz

Rakietowy ostrzał Lwowa. Są zabici i ranni

X