Rakietowy ostrzał Lwowa. Są zabici i ranni Fot. facebook. andriy.sadovyi

Rakietowy ostrzał Lwowa. Są zabici i ranni

Dziś w nocy 6 lipca rosyjska rakieta uderzyła w budynek wielopiętrowy, zniszczono ponad 50 mieszkań. Wybuchł pożar, który szybko ugaszono. Są zabici i ranni.

Stanem na godz. 10.00 wiadomo o 4 ofiarach śmiertelnych i  ponad 30 rannych, o czym poinformowali szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozycki i mer miasta Andrij Sadowy.

Na miejscu pracują strażacy, lekarze i specjaliści pogotowia ratunkowego. Ludzie otrzymują wszelką niezbędną pomoc. W likwidacji skutków ataku biorą udział 23 jednostki ciężkiego sprzętu i ponad 100 ratowników.

– To największy atak na cywilną infrastrukturę Lwowa od początku inwazji na pełną skalę – powiedział mer Lwowa Andrij Sadowy.

Fot. Facebook, Andrij Sadowy

W wyniku uderzenia rakiety w budynek mieszkalny będą tymczasowe zmiany w ruchu komunikacji miejskiej we Lwowie.

Lwowska Obwodowa Administracja Wojskowa poinformowała, że fragment jednej z rakiet spadł także w jednej z wiosek obok Lwowa w pobliżu budynku Domu Ludowego. Na miejscu powstała wyrwa. Natomiast w rejonie złoczowskim spadły ułamki rakiet niszcząc prywatne gospodarstwo domowe w jednej ze wsi. Według wstępnych informacji nie ma ofiar.

źródło: Facebook, Andrij Sadowyj/ Telegram, Maksym Kozyckyj

W ataku rakietowym na Lwów zginęła parafianka katedry lwowskiej

X