VI edycja Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022 „W drodze do Niepodległości”

VI edycja Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022 „W drodze do Niepodległości”

Olimpiada Historii Polski to inicjatywa Polskiego Towarzystwa  Historycznego organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja.

Projekt skierowany jest do polskiej młodzieży szkolnej zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski.

Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski, rozwijanie zainteresowań i umacnianie świadomości historycznej młodzieży oraz wspieranie polskiej tożsamości za granicą.

W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 1800 uczestników z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii, Norwegii, Francji i Grecji.

Z uwagi na epidemię koronowirusa (SARS-CoV-2) egzaminy I etapu odbędą się on-line poprzez specjalnie stworzoną platformę egzaminacyjną, w dniu 28 listopada 2021 r., serdecznie zapraszamy do udziału młodzież i placówki na całym świecie.

Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem szkolnych komisji egzaminacyjnych:

Zapisy do I etapu VI. Olimpiada Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2021/2022 trwają do 18 listopada 2021.

Zapraszamy do kontaktu placówki, które chciałyby podjąć się koordynacji Olimpiady na swoim terenie poprzez stworzenie szkolnej komisji egzaminacyjnej – odpowiedzialnej za komunikację pomiędzy organizatorami, a uczestnikami poszczególnych etapów.

Więcej informacji na stronie: https://wid.org.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-vi-edycji-olimpiady-historii-polski-dla-polonii-i-polakow-za-granica-2021-2022/ lub na stronie głównej Olimpiady https://wid.org.pl/olimpiada-historii-polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X