Ukraiński prezydent dziękuje Polsce za opiekę nad zakażonymi koronawirusem Ukraińcami

Prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali telefonicznie na temat sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował Polsce za pomoc udzieloną Ukraińcom znajdującym się w naszym kraju.

Jak poinformowało biuro ukraińskiego prezydenta, Wołodymyr Zełenski złożył podziękowania Andrzejowi Dudzie za to, że polskie placówki medyczne bezpłatnie udzieliły pomocy znajdującym się w Polsce obywatelom Ukrainy, u których wykryto koronawirusa. Według wcześniejszych informacji, w naszym kraju wirus COVID-19 wykryto u dwóch Ukraińców.

Prezydenci rozmawiali też o koordynacji działań mających na celu zapobieganie negatywnym skutkom pandemii koronawirusa. Jak napisano, prezydent Andrzej Duda zapewnił Wołodymyra Zełenskiego, że Polska zrobi to, co niezbędne, aby ukraińscy obywatele wrócili na Ukrainę.

Wcześniej ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury informowało o specjalnych pociągach, którymi Ukraińcy będą mogli wrócić do ojczyzny. Cztery pociągi relacji Przemyśl-Lwów-Kijów wyruszą z Polski 20 marca.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X