Ukraińska ekipa wystartuje w Rallye Monte-Carlo Classique-2022 Źródło: photo-lviv.in.ua

Ukraińska ekipa wystartuje w Rallye Monte-Carlo Classique-2022

Na lwowskim Rynku odbyły się uroczystości związane z oficjalnym startem w zbliżającym się Rallye Monte-Carlo Classique-2022 ekipy Kraws ze Lwowa – Switłany (kierowca) i Eugeniusza (szturman) – autem „Zaporożec” wyprodukowanym w 1967 roku z numerem startowym 410 – podaje photo-lviv.in.ua.

Źródło: photo-lviv.in.ua

Wraz z lwowianami na „Garbatych Zaporożcach” startują drużyny z Kijowa, Tarnopola, Czerniowiec i Zaporoża. Życzyć kolegom powodzenia w wyścigach przyszli członkowie auto-moto-welo-klubu „Retrowyky Lwowa”, art-wertepu „Awantura”, partnerzy ekipy z Departamentu Lwowskiej Rady miejskiej oraz ze Służby Drogowej ziemi lwowskiej.

Z okazji startu „Poczta Kozacka” (projektant Andrij Pyluch) przygotowała tematyczne koperty upamiętniające i znaczki pocztowe.

Znany lwowski kolekcjoner Jurij Dawydow wykonał dokładny model auta, który Lwów zaprezentuje w Monako. Lwowski artysta Ołeksandr Bałabaj wykonał obrazy we własnym stylu autorskim. Kibicować drużynom przyszedł też mer miasta Andrij Sadowy.

Źródło: photo-lviv.in.ua

Po raz pierwszy, od 111 lat Ukraińcy na starych ukraińskich autach wezmą udział w najbardziej prestiżowych europejskich wyścigach Rallye Monte-Carlo Classique-2022, które odbędą się od 30 stycznia do 2 lutego br. we Francji i Monako. Ukrainę zaprezentują pięć drużyn, które pojadą na „maluchach” produkowanych nad Dnieprem w latach 1960-1969 – „Zaporożcach”. Organizatorzy wyścigów pozwolili na uczestnictwo w związku z 60. rocznicą wyprodukowania modelu ZAZ-965. W składzie ekipy są drużyny z Kijowa, Tarnopola, Zaporoża, Czerniowców i Lwowa. Patronat sprawuje Gabinet Ministrów Ukrainy. Występ ukraińskiej drużyny patronatem również objął znany rajdowca, mistrz świata z roku 1981, czterokrotny zwycięzca rally Paryż-Dakar, członek Parlamentu Europejskiego Ari Vatanen.

Źródło: photo-lviv.in.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X