Tusk i Azarow o Euro 2012 i Tymoszenko

Tusk i Azarow o Euro 2012 i Tymoszenko

Premierzy Polski i Ukrainy: Donald Tusk i Mykoła Azarow będą dziś w Warszawie przewodniczyć posiedzeniu komitetu ds. przygotowania i przeprowadzenia Euro 2012. Podczas posiedzenia ma zostać omówiony stan przygotowań obu krajów do turnieju.

 

Oprócz kwestii Euro 2012 szefowie rządów będą rozmawiać na temat sytuacji międzynarodowej oraz wewnętrznej Ukrainy.

Nie tylko futbol
Według Centrum Informacyjnego Rządu, wśród tematów rozmów znajdą się perspektywy dwustronnych stosunków Polski i Ukrainy – w świetle ukraińskich deklaracji potwierdzających wolę do integracji z UE.

Ważną kwestią w relacjach Polski z Ukrainą jest sprawa umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a UE. Niewykluczone, że jej parafowanie nastąpi 30 marca, ponieważ zakończyły się prace techniczne nad jej tekstem. Wciąż nie ma jednak terminu podpisania umowy. Do podpisania jej nie doszło ze względu na wyrok dla byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko.

Sprawa Tymoszenko, skazanej w październiku 2011 roku na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu przez jej rząd kontraktów gazowych z Rosją w 2009 roku, doprowadziła do poważnego ochłodzenia na linii Ukraina-UE.

www.tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X