Turniej z okazji 115-lecia założenia Pogoni Lwów

3 maja na stadionie im. Bogdana Markiewicza w Winnikach k. Lwowa odbył się dziecięcy Turniej z okazji 115-lecia Pogoni Lwów ArmadaCup 2019. W turnieju wzięło udział osiem drużyn: Wisła Kraków, Garbarnia Kraków, Akademia Piłkarska 21 z Krakowa, Sandecja Nowy Sącz, Polonia Przemyśl, Reprezentacja Powiatu Wrocławskiego, Pride Lwów oraz gospodarze Pogoń Lwów.

Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów zaznaczył, że tym turniejem lwowska Pogoń rozpoczyna rok jubileuszowy 115-lecia założenia klubu i 10-lecia reaktywacji. – W turnieju wzięły udział zespoły dziecięce z Polski i ze Lwowa. Mieliśmy słońce, deszcz, ostrą rywalizację, walkę i zwycięzcę – podkreślił.

{youtube}offkNTeTJiU{/youtube}

Drużyny dziecięce rocznika 2007 i młodsi podzielono na grupy A i B, z których dwie najlepsze przeszły do fazy półfinałowej. Zwycięzcą turnieju została drużyna Sandecji z Nowego Sącza, która w meczu finałowym pokonała Reprezentację Powiatu Wrocławskiego 4:1.

– Po raz pierwszy dzieci z powiatu wrocławskiego brali udział w tym turnieju. Jesteśmy pod wrażeniem, bo udział brało osiem mocnych drużyn. My zajęliśmy drugie miejsce. Więc jak na początek, to jest dobrze – zaznaczył Roman Potocki, starosta Powiatu Wrocławskiego.

Podczas ceremonii nagradzania wszystkie zespoły otrzymały medale i cenne prezenty. W czasie całego turnieju byli obecni Mirosław Szymkowiak, były reprezentant Polski i mistrz Polski w barwach Wisły Kraków i Widzewa Łódź, Tomasz i Paweł Zapiorowie z firmy ArmadaFinanse SA, Andrij Kuchtanycz z Idea Banku Ukraina, Maciej Drozdowski z Krakowskiego Banku Spółdzielczego, delegacja Starostwa Powiatowego we Wrocławiu na czele ze starostą Romanem Potockim.

Puchar Turnieju 115-lecia założenia LKS Pogoni Lwów ArmadaCup 2019 zawodnikom Sandecji Nowy Sącz wręczył prezes Marek Horbań.

Wręczono również wyróżnienia specjalne dla najlepszych piłkarzy turnieju. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dorian Florek z Sandecji Nowy Sącz, najlepszym strzelcą – Jakub Mita z Garbarni Kraków, najlepszym zawodnikiem – Mateusz Jaworski z Sandecji Nowy Sącz.

Na zakończenie prezes Marek Horbań podziękował sponsorom i partnerom turnieju m. in. firmie ArmadaFinanse SA, IdeaBank Ukraina, Krakowskiemu Banku Spółdzielczemu, firmie Wawel, Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP oraz Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie.

Prezes lwowskiej Pogoni zaznaczył, że w okresie letnio-jesiennym odbędzie się szereg różnych wydarzeń poświęconych jubileuszowi klubu, a centralne obchody odbędą się pod koniec września. – Kluczowa impreza jest zaplanowana na ostatnią sobotę września, gdzie zagramy z Polonią Przemyśl, z którymi jako pierwsi odnowiliśmy współpracę po reaktywacji. Zakończy to wszystko uroczysta gala Pogoni Lwów – podsumował Marek Horbań.

Po południu delegacje z Polski oraz młodzi piłkarze złożyli wieńce i zapalili znicze na cmentarzu Orląt Lwowskich oraz na cmentarzu Łyczakowskim przy pomniku Ludwika Kuchara, wybitnego działacza Pogoni Lwów.

Redakcja Kuriera Galicyjskiego objęła patronatem medialnym wydarzenia jubileuszowe LKS Pogoni Lwów.

Eugeniusz Sało

Fot. Andrzej Leusz
{gallery}gallery/2019/115lecie_pogon_lwow_2dzien_turniej_leusz{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X