Tak się bawi lwowska młodzież czyli Andrzejki 2012

Tak się bawi lwowska młodzież czyli Andrzejki 2012

Od początków swojego istnienia, młodzież Lwowskiego Klubu Stypendystów SEMPER POLONIA, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, organizuje wieczór wróżb, zabaw i tańców czyli… Andrzejki, które odbywają się niezmiennie w „magicznym” klubie „Picasso”.

W tym roku nie mogło być inaczej, bo dla lwowskiej młodzieży ten wieczór jest planowany o wiele wcześniej. Już od września otrzymujemy telefony z pytaniami czy w tym roku odbędą się Andrzejki? To bardzo cieszy, bo nie chodzi tu o wróżby czy przepowiednie. Andrzejki to sposób na wspólne spędzenie czasu i zabawę integracyjną. Na takich spotkaniach rodzą się wspaniałe pomysły i ciekawe znajomości. Nie ma we Lwowie zbyt wielu spotkań, które mogą zebrać ponad 200 osób. Dlatego Andrzejki stały się już trochę takim symbolicznym świętem dla każdego z nas.

– Tegoroczne Andrzejki były małym eksperymentem. Ustaliliśmy z zarządem Klubu, że będzie mniej gadania, a więcej działania – powiedział przed rozpoczęciem imprezy członek zarządu Lwowskiego Klubu Stypendystów SEMPER POLONIA Andrzej Leusz – postawiliśmy tym razem na gry i konkursy.

Po powitaniu wszystkich zebranych, andrzejkowe wróżki poczęstowały gości magicznymi ciasteczkami z wróżbą. Pomiędzy konkursami młodzież mogła poszaleć i potańczyć przy ulubionej polskiej i zagranicznej muzyce.

W andrzejkowym wieczorze wzięli udział studenci polskiego pochodzenia ze Lwowa i okolic, zaproszeni goście z Konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów, Klubu Sportowego „Pogoń Lwów”, organizacji „Biały Orzeł” oraz lwowskich szkół nr 10 і 24 z polskim językiem nauczania.

W dobrej atmosferze, z wesołymi prowadzącymi, słodkimi wróżbami oraz mnóstwem cudownych wrażeń zakończył się Andrzejkowy wieczór. Następny już za rok.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X