Szkoła nr 3 w Stanisławowie wygrała 50 polskich książek

Polskie nauczycielki ze Stanisławowa (Iwano-Frankiwska) zdobyły 3 miejsce w konkursie zorganizowanym pod hasłem „Książki naszych marzeń”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało 50 książek Szkole nr 3 z polskim językiem nauczania w Iwano-Frankiwsku.

Alicja Rogowska i Marzena Ciechomska znalazły informację o konkursie dla szkół „Książki naszych marzeń” na stronie Ministerstwa Edukacja Narodowej. Postanowiły spróbować swoich sił. Należało nakręcić film konkursowy, tematem którego miały być wymarzone książki. Nauczycielki napisały scenariusz, w którym dzieci podchodzą do szkolnej biblioteki i widzą napis, że nie ma w niej polskich książek.

Powstał film, zrealizowany przy bardzo skromnych możliwościach. Nakręcony „z ręki” przez Alicję Rogowską i Marzenę Ciechomską. Występują w nim uczniowie ze szkoły z językiem polskim. Dzieci robią się smutne, gdy nauczycielka czyta informację na drzwiach biblioteki „polskie książki wypożyczone”. Po czym krzyczą „A my chcemy czytać!”. Film jest dostępny w portalu YouTube (pod adresem https://youtu.be/M86uQECzLCE). Właśnie z tym filmem wystartowała na konkurs Szkoła Ogólnokształcąca nr 3 z polskim i rosyjskim językiem nauczania w Iwano-Frankiwsku.

Dyplom podczas gali w Warszawie odebrała Marzena Ciechomska 25 października. Pięćdziesiąt książek dotrze do szkoły na przełomie listopada i grudnia.

Wojciech Jankowski

{gallery}gallery/2015/nauczycielki{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X