Sylwetki Naszych Czytelników

Nic nie sprawia nam większej przyjemności, aniżeli dowody sympatii ze strony Naszych Czytelników. Nie wszystko możemy pokazać, nie na wszystko możemy odpowiedzieć. Za wszystkie listy i działania jesteśmy wdzięczni. Pozwalają nam żyć i funkcjonować. Sprawiają, że czujemy się potrzebni, że razem z Wami stanowimy jedną wielką Rodzinę.

Dziś chcemy się podzielić życzeniami, a także piękną wycinanką, którą otrzymaliśmy od pani Wandy Skowron.

Wanda Skowron urodziła się 17 października 1936 r. w Warszawie – pisze do nas pani Krystyna Iwaszkiewicz, też nasza czytelniczka. Pani Wanda ukończyła studia historyczne, uczyła dzieci i młodzież, zajmowała się bibliotekarstwem. W 1974 związała się z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, przez 25 lat prowadziła największą w kraju bibliotekę krajoznawczą PTTK. Była przewodniczącą Komisji Historii i Tradycji Zarządu Głównego PTTK. Pisała wiersze, które zostały wydane w trzech tomikach i czasopismach. Wycinanka towarzyszy Jej od młodości, poprzez całe dorosłe życie do chwili obecnej. Realizuje w niej swoje widzenie świata, radość życia, piękno przyrody. Jest wspaniałym człowiekiem, o wielkim sercu, czyniąca w ciągu życia wiele dobra.

Niech zostaną po nas
drzewa i wiersze
piosenka
która żyć będzie
dłużej niż
jeden wieczór
niech zostaną
uśmiech
obraz
nadzieja
niech zostanie
po nas…

***
Słowa można dotknąć
słowo można oswoić
odrzucić albo pokochać
można nim budować
rzeczywistość
schować za nim
jak za tarczą
zamienić w kamień
wiatr
obłok
kwiat
słowem uszczęśliwić
podtrzymać
skaleczyć
można
nieskończenie wiele
z Twoim darem
Panie
28.II.1997 r.

Wiersz pani Wandy Skowron wybrany z książki pt. „Spotkania z czasem” wydanej przez Dom Wydawniczy „ANKAR”, Warszawa 1999 r.

***
Szanowny Panie Redaktorze,

Sprowokowana jubileuszem 10-lecia „Kuriera Galicyjskiego”, niezależnego pisma Polaków na Ukrainie, które prenumeruję od 6 lat, posyłam razem z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów – wycinankę pt. „Drzewo”.

Wykonałam ją – wybrałam taki temat, ponieważ drzewo w tradycji kulturowej jest symbolem życia i siły, a w Polsce wycinanka ciągle jest uprawianą dziedziną sztuki.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

Wanda Skowron
Warszawa – wiosna 2018 r.
Tekst ukazał się w nr 15 (307) 16-30 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X