Święty Mikołaj w Strzałkowicach

11 grudnia Święty Mikołaj tradycyjnie zawitał do Centrum Kulturalno-Oświatowego wspólnoty polskiej w Strzałkowicach, aby rozdać wszystkim grzecznym dzieciom słodycze, a tym mniej grzecznym – rózgi.

Na spotkanie z Mikołajem przybyły dzieci wraz z rodzicami ze Strzałkowic, Dąbrówki i Starego Sambora.

W oczekiwaniu na specjalnego Gościa dzieci poznały historię Świętego oraz nauczyły się piosenki, którą powitały św. Mikołaja. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i radości. Rozmawiał z dziećmi, słuchał wierszy, zachęcał je, aby były grzeczne, słuchały rodziców.

Jednakże należy wspomnieć, że w tym roku Mikołaja wspomogły dobre aniołki – Rodacy mieszkający w Polsce oraz Pan Stanisław Łukasiewicz z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Poznaniu. Okazali się wspaniałymi pomocnikami Świętego i ufundowali paczki. Mikołaj, co prawda, miał dużo pracy przy ich rozdawaniu, ale co by było bez takich ludzi dobrej woli. Z całego serca w imieniu Mikołaja i dzieci dziękujemy.

Stanisław Gierczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X