Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Stanisławowie

5 grudnia br. w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku stanisławowskie dzieci odwiedził święty Mikołaj.

Oczekując na jego przybycie, dzieci wraz z nauczycielkami zebrały się w dużej sali Centrum. Dzieciaki głośno wołały i zapraszały św. Mikołaja.

Utrudzony podróżą św. Mikołaj, z mitrą na głowie i pastorałem w ręku, ubrany w złoty ornat, wszedł do sali i serdecznie witał się z dziećmi i innymi gośćmi, a następnie usiadł żeby wypocząć po długiej podróży. Oprócz prezentów, miał też rózgi, ale na szczęście nikomu się one nie dostały.

Św. Mikołaj pytał dzieci czy słuchają rodziców, czy się modlą rano i wieczorem, czy odrabiają lekcje oraz czego się nauczyli o Polsce? Dzieci recytowały wierszyki, tańczyły, śpiewały piosenki i kolędy.

– W tym roku św. Mikołaj przyjechał do grzecznych dzieci, którzy uczestniczą w naszym projekcie „Poznajemy Polskę”. Dzieci poznają poszczególne miasta Polski, ich kulturę i tradycje – powiedziała Maria Osidacz, dyrektor CKPiDE. – Tym bardziej było miło mi, że dzieci już wiedzieli kim jest Mikołaj, że przychodzi do grzecznych dzieci, opowiadali pięknie wierszyki i nawet tańczyli dla Mikołaja.

Święty Mikołaj chwalił dzieci i każdemu wręczył dużą torbę z prezentami. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Prezenty św. Mikołajowi pomógł dostarczyć Konsulat Generalny RP we Lwowie.

– Mam nadzieję, że przybycie św. Mikołaja do Centrum nie stanie się dla nich tylko miejscem, gdzie otrzymują prezenty, ale elementem nagrody i motywacji. Te dzieci, które pracują – otrzymują prezenty, jeszcze bardziej się starają, bo wiedzą, że być może w następnym roku św. Mikołaj również ich odwiedzi – podsumowała Maria Osidacz.

Eugeniusz Sało

{youtube}NtjzN91XdJQ{/youtube}

{gallery}gallery/2015/mikolaj_ckpide{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X