Święto pierwszego dzwonka w Liceum nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie Fot. Aleksander Kuśnierz

Święto pierwszego dzwonka w Liceum nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie

Wyjątkowa atmosfera panowała w polskiej szkole nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie z powodu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Najpierw na Mszy świętej w kościele pw. Św. Marii Magdaleny uczniowie, nauczyciele oraz rodzice najmłodszych otrzymali błogosławieństwo na dobrą naukę. Następnie dzieci ze wszystkich klas mieli święto na szkolnym podwórku.

Pogoda w tym dniu dopisała. Wrzesień zaczyna się bardzo słonecznie. Wyjątkowo w tym dniu każda klasa wyróżniała się ubraniem z wykorzystaniem własnego koloru. Zielony, biały, różowy, fioletowy, żółty etc. – każda barwa reprezentowała inną klasę, dodając uroku tej kolorowej uroczystości.

Po krótkim spotkaniu w klasach, gdzie uczniowie dzielili się wrażeniami z wakacji, można było spotkać swoich starych i nowych kolegów i koleżanek. Następnie wszyscy udali się na szkolny plac, gdzie czekały na nich gry i tańce. Prawdziwą gratką okazał się poczęstunek – lody. Dla uczniów, szczególnie młodszych klas, była to z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych chwil tego dnia.

W tym roku w Liceum nr 10 im. Św. Marii Magdaleny będzie się uczyć 222 uczniów, w tym 12 pierwszoklasistów. – Jest to trochę więcej niż w 2022 roku. Ale wróciliśmy do liczby przedwojennej. Dzieci wracają do Lwowa i do naszej szkoły. I to bardzo cieszy – powiedziała dyrektor szkoły Wiera Szerszniowa.

Dzięki współpracy z fundacjami z Polski przed nowym rokiem szkolnym udało się wyremontować dach szkolnego budynku oraz zainstalować nową szatnię i bardziej przygotować schrony, a jest ich w szkole aż trzy.

Życzymy udanego roku szkolnego wszystkim uczniom “Magdusi”, ich rodzicom i kadrze nauczycielskiej.

Andrzej Końko

Fot. Andrzej Końko, Aleksander Kuśnierz

Andrzej Końko. Lubię dziennikarstwo bo z jednej strony informuje, a także potrafi inspirować. Od 20 lat pracuję dla mediów ukraińskich i polskich.

X