Spotkanie z Dariuszem Materniakiem w PWSW

– Dla bezpieczeństwa Polski jest ważne, żeby Ukraina pozostała suwerennym i niezależnym państwem. Od tego faktycznie zależy to, czy rosyjskie czołgi stoją 10 kilometrów czy 1300 kilometrów od Przemyśla – powiedział Dariusz Materniak, redaktor naczelny portalu polukr.net, na spotkaniu ze studentami Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Politologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

W czasie półtoragodzinnego wykładu-dyskusji analityk stosunków polsko-ukraińskich przybliżył młodzieży tematy sektora obronnego Ukrainy, aneksji Krymu oraz wojny w Donbasie. Spotkanie, które miało miejsce 17 października w Kolegium Wschodnim PWSW, zorganizowała wykładowca dr Małgorzata Kuźbida.

{youtube}wMnA3hj_B00{/youtube}

– Temat Ukrainy jest niestety nadal bardzo aktualny, ponieważ w dalszym ciągu trwają walki na wschodzie Ukrainy. Niestety nic nie wskazuje na to, żeby ten konflikt z Rosją, który tam się toczy, w najbliższym czasie znalazł swoje szczęśliwe rozwiązanie. Jest to nieszczęście nie tylko dla Ukrainy, która jest ofiarą tego konfliktu, ale także dla Polski i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej – zaznaczył Dariusz Materniak.

Redaktor naczelny portalu polukr.net powiedział, że w sprawach z Putinem trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. – Trzeba mieć na uwadze to wyzwanie, jakim jest obecna polityka Rosji i starać się przygotować jak najlepiej, żeby na to wyzwanie odpowiadać – podsumował.

Eugeniusz Sało

Fot. Leon Tyszczenko
{gallery}gallery/2016/dariusz_materniak_pwsw{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X