Spotkanie opłatkowe słuchaczy Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie fot. z archiwum autora

Spotkanie opłatkowe słuchaczy Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie

Działamy przy Lwowskiej rzymskokatolickiej katedrze pod patronatem metropolity lwowskiego abpa Mieczysława Mokrzyckiego.

Uroczyste spotkanie słuchaczy Katolickiego UTW odbyło się 10 stycznia br. Spotkanie poprzedziła Msza święta do Miłosierdzia Bożego, którą w intencji KUTW odprawił proboszcz katedry ks. Jan Nikiel. Po zakończeniu nabożeństwa spotkaliśmy się w sali św. Józefa Bilczewskiego.

Na spotkanie przybyli: konsul Rafał Kocot z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, proboszcz katedry ks. Jan Nikiel, słuchacze UTW oraz goście z Krakowa i USA, których serdecznie przywitał i podziękował za przybycie prezes KUTW Władysław Ściński.

Spotkanie rozpoczął modlitwą ks. proboszcz Jan Nikiel, który poświęcił też opłatki. Każdy miał możliwość podzielić się opłatkiem z konsulem, ks. proboszczem, z gośćmi oraz między sobą, składając życzenia.

Ks. proboszcz w swoim wystąpieniu życzył zdrowia, radości, uśmiechu, spokoju rodzinnego, powodzenia i błogosławieństwa Bożej Dzieciny na 2019 rok.

Konsul Rafał Kocot złożył życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego 2019 Roku, życząc wszystkim mocnego zdrowia, dalszego rozwoju, spokoju, by nadal podtrzymywać tradycje, obyczaje, kulturę polską.

Po życzeniach ks. proboszcz wziął do rąk akordeon i zaczęło się kolędowanie, które trwało ponad trzy godziny. Było bardzo wesoło, radośnie. Ks. proboszcz zadziwił wszystkich swoimi zdolnościami. Wszyscy dziękowali mu za prowadzenie kolęd i mile spędzony czas.

Od dziewięciu lat uroczyście świętujemy razem Boże Narodzenie, Wielkanoc oraz święta narodowe. Podtrzymujemy polską kulturę, tradycje, obyczaje. Przy kawie i herbacie rozpoczynamy i kończymy rok akademicki. Wspólnym kolędowaniem, dzieląc się radością, że Pan Jezus się narodził, chcemy wyrazić przynależność do narodu polskiego i jego kultury.

Wszyscy obecni byli zadowoleni ze spotkania, cieszyli się, że mogli się spotkać razem, przeżyć radosne chwile.

Pragnę serdecznie podziękować ks. proboszczowi Janowi Niklowi za pomoc, dobre serce i świąteczne paczki dla naszych słuchaczy, a konsulowi Rafałowi Kocotowi za dofinansowanie wyjazdu na Roztocze (do Krasnobrodu i Zamościa).

Władysław Ściński
prezes KUTW
Tekst ukazał się w nr 1 (317) 18-31 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X