Skała Mościska zdobywcą Pucharu Amatorskiej Ligi Polaków

1 grudnia we Lwowie odbył się Turniej Amatorskiej Ligi Polaków obwodu lwowskiego w piłce nożnej halowej. Zwycięzcą rozgrywek została Skała Mościska. Turniej odbył się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W lwowskiej hali „Dynamo” zmierzło się pięć drużyn: „Polonia” Przemyśl OLDBOYS, „Chynowianka” Zielona Góra, „Szansa” Strzelczyska, „Skała” Mościska, LKS „Pogoń” Lwów Amatorska.

{youtube}dbn_9GOdacM{/youtube}

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju drużyny z lwowskiego obwodu oraz gości z Polski przywitał prezes Pogoni Lwów Marek Horbań i konsul Tomasz Piątek z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

– Turniej jest kolejną edycją Amatorskiej Ligi Polaków, który organizujemy od lat. Mamy edycje wiosenne, letnie, jesienne oraz zimowe. Ten rok jest wyjątkowym rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. I ten turniej jest wyjątkowy, bo oprócz drużyn z obwodu lwowskiego zaprosiliśmy również zespoły w Polski – powiedział Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.

– Cieszymy się, że konsulat po raz kolejny może uczestniczyć w tej imprezie, zorganizowanej przez lwowską Pogoń. To jest turniej, który integruje polskie środowiska z obwodu lwowskiego. W tym roku mamy też gości z Przemyśla i Zielonej Góry. Jest to szczególny rok dla Polski – 100-lecie odzyskania Niepodległości, dlatego tym bardziej cieszy nas obecność gości z Polski. Chcę podkreślić, że Lwów jest kolebką polskiej piłki nożnej. Takie lwowskie drużyny jak Pogoń, Lechia czy Czarni tworzyły historię polskiej piłki nożnej. Poprzez wsparcie tego turnieju chcemy przypominać o tych legendach – podkreślił konsul RP we Lwowie Tomasz Piątek.

Piłkarze „Chynowianki” Zielona Góra po raz pierwszy zagrały w turnieju. „Pogoń Lwów Amatorska była kilkakrotnie na naszym zimowym turnieju. Nasz zespół składa się z amatorów, którzy kochają piłkę nożną. Trenujemy dwa razy w tygodniu i występujemy też w lidze lokalnej. Daleka droga do Lwowa, ale bardzo przyjemna. Było warto przyjechać tutaj” – powiedział piłkarz „Chynowianki” Filip Sąsiadek.

Zespoły rozegrały 15-minutowe spotkania każdy z każdym, a zdobywca największej ilości punktów został zwycięzcą całego turnieju. Po trzech wygranych i jednym remisie z bilansem 10 punktów „Skała” Mościska zajęła pierwsze miejsce. Po raz pierwszy biorąc udział w turnieju, „srebro” zdobyła „Chynowianka” Zielona Góra (7 punktów). Dzięki lepszemu bilansowi zdobytych i straconych bramek, „brąz” wywalczyła „Polonia” Przemyśl OLDBOYS (4 punkty). Czwarte miejsce zdobyła „Szansa” Strzelczyska (4 punkty). Dwa remisy i dwie porażki dały gospodarzom LKS „Pogoń” Lwów Amatorskiej tylko 2 punkty i ostatnie piąte miejsce.

Puchar Amatorskiej Ligi Polaków obwodu lwowskiego w piłce nożnej halowej wręczyli drużynie z Mościsk konsul Tomasz Piątek i prezes Marek Horbań. Piłkarze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju otrzymali dyplomy i upominki, a trzy najlepsze drużyny – jakościowe piłki nożne.

W czasie trwania całego turnieju piłkarze i kibice dzielili się wrażeniami z turnieju. Nie zabrakło też poczęstunku oraz napojów.

Turniej został zorganizowany przez LKS Pogoń Lwów, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X