Skała Mościska zdobywcą Pucharu Amatorskiej Ligi Polaków

1 grudnia we Lwowie odbył się Turniej Amatorskiej Ligi Polaków obwodu lwowskiego w piłce nożnej halowej. Zwycięzcą rozgrywek została Skała Mościska. Turniej odbył się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W lwowskiej hali „Dynamo” zmierzło się pięć drużyn: „Polonia” Przemyśl OLDBOYS, „Chynowianka” Zielona Góra, „Szansa” Strzelczyska, „Skała” Mościska, LKS „Pogoń” Lwów Amatorska.

{youtube}dbn_9GOdacM{/youtube}

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju drużyny z lwowskiego obwodu oraz gości z Polski przywitał prezes Pogoni Lwów Marek Horbań i konsul Tomasz Piątek z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

– Turniej jest kolejną edycją Amatorskiej Ligi Polaków, który organizujemy od lat. Mamy edycje wiosenne, letnie, jesienne oraz zimowe. Ten rok jest wyjątkowym rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. I ten turniej jest wyjątkowy, bo oprócz drużyn z obwodu lwowskiego zaprosiliśmy również zespoły w Polski – powiedział Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.

– Cieszymy się, że konsulat po raz kolejny może uczestniczyć w tej imprezie, zorganizowanej przez lwowską Pogoń. To jest turniej, który integruje polskie środowiska z obwodu lwowskiego. W tym roku mamy też gości z Przemyśla i Zielonej Góry. Jest to szczególny rok dla Polski – 100-lecie odzyskania Niepodległości, dlatego tym bardziej cieszy nas obecność gości z Polski. Chcę podkreślić, że Lwów jest kolebką polskiej piłki nożnej. Takie lwowskie drużyny jak Pogoń, Lechia czy Czarni tworzyły historię polskiej piłki nożnej. Poprzez wsparcie tego turnieju chcemy przypominać o tych legendach – podkreślił konsul RP we Lwowie Tomasz Piątek.

Piłkarze „Chynowianki” Zielona Góra po raz pierwszy zagrały w turnieju. „Pogoń Lwów Amatorska była kilkakrotnie na naszym zimowym turnieju. Nasz zespół składa się z amatorów, którzy kochają piłkę nożną. Trenujemy dwa razy w tygodniu i występujemy też w lidze lokalnej. Daleka droga do Lwowa, ale bardzo przyjemna. Było warto przyjechać tutaj” – powiedział piłkarz „Chynowianki” Filip Sąsiadek.

Zespoły rozegrały 15-minutowe spotkania każdy z każdym, a zdobywca największej ilości punktów został zwycięzcą całego turnieju. Po trzech wygranych i jednym remisie z bilansem 10 punktów „Skała” Mościska zajęła pierwsze miejsce. Po raz pierwszy biorąc udział w turnieju, „srebro” zdobyła „Chynowianka” Zielona Góra (7 punktów). Dzięki lepszemu bilansowi zdobytych i straconych bramek, „brąz” wywalczyła „Polonia” Przemyśl OLDBOYS (4 punkty). Czwarte miejsce zdobyła „Szansa” Strzelczyska (4 punkty). Dwa remisy i dwie porażki dały gospodarzom LKS „Pogoń” Lwów Amatorskiej tylko 2 punkty i ostatnie piąte miejsce.

Puchar Amatorskiej Ligi Polaków obwodu lwowskiego w piłce nożnej halowej wręczyli drużynie z Mościsk konsul Tomasz Piątek i prezes Marek Horbań. Piłkarze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju otrzymali dyplomy i upominki, a trzy najlepsze drużyny – jakościowe piłki nożne.

W czasie trwania całego turnieju piłkarze i kibice dzielili się wrażeniami z turnieju. Nie zabrakło też poczęstunku oraz napojów.

Turniej został zorganizowany przez LKS Pogoń Lwów, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X