Ruszył projekt „Wsparcie matek w prawidłowym żywieniu niemowląt i małych dzieci w kryzysie”

Ruszył projekt „Wsparcie matek w prawidłowym żywieniu niemowląt i małych dzieci w kryzysie”

Kryzys uchodźczy związany z wojną w Ukrainie dotkną szczególnie kobiety w ciąży i matki małych dzieci, a co za tym idzie, postawił nowe wyzwania polskiemu systemowi opieki okołoporodowej i laktacyjnej. W ramach projektu realizowanego przez Fundację Bank Mleka Kobiecego na zlecenie UNICEF w 10 szpitalach w całej Polsce matki w kryzysie okołoporodowym i laktacyjnym mogą liczyć na wsparcie doradczyni laktacyjnej, psychologa, neurologopedy i fizjoterapeuty.

W czasie kryzysów humanitarnych spowodowanych wojną czy kataklizmami mleko mamy to “być albo nie być” dla noworodków i małych dzieci. W odpowiedzi na dramatyczną sytuacją kobiet w ciąży i matek małych dzieci, które trafiły na terytorium Polski na skutek działań wojennych w Ukrainie, Fundacja Bank Mleka Kobiecego wraz z Partnerami rozpoczyna realizację projektu pt. „Wsparcie i promocja wyłącznego karmienia piersią oraz odpowiednich praktyk w zakresie karmienia niemowląt i małych dzieci ukraińskich i polskich matek w Polsce w sytuacji kryzysowej”. Celem projektu jest podwyższenie poziomu opieki nad kobietą w kryzysie okołoporodowym oraz poszerzenie zakresu świadczeń szpitali o wielospecjalistyczne poradnictwo. Dzięki takiemu wsparciu możliwe będzie złagodzenie skutków traum i niedożywienia dzieci w sytuacji kryzysu uchodźczego, ekonomicznego i psychologicznego.

Projekt jest realizowany już w 7 szpitalach na terenie całego kraju:

– Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z O.O.
– Centrum Medyczne Ujastek Sp. z O.O.
– Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
– Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu
– Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie
– Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie
– Szpital Specjalistyczny Pro-Familia Tomasz Łoziński Spółka Komandytowa w Rzeszowie.

Niebawem dołączą jeszcze trzy placówki.

Projekt realizowany jest przez Fundację Bank Mleka Kobiecego w Partnerstwie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, organizacją humanitarną FHI 360 oraz Ministerstwem Zdrowia dzięki środkom UNICEF przeznaczonym na odpowiedź na kryzys uchodźczy w Polsce.

Szczegółowe informacje na stronie bankmleka.pl

Otwarcie Banku Mleka Kobiecego we Lwowie

X