Rozwijajmy pasję czytania… Uczniowie klasy 2 z nauczycielką szkoły nr 24 im. Marii Konopnickiej, z archiwum szkoły

Rozwijajmy pasję czytania…

Fundacja Dziedzictwo Kresowe – dzieciom

Fundacja Dziedzictwo Kresowe w ramach przyjętej misji wspierania nauczania języka polskiego za granicą po raz dziesiąty przekazała w darze zestawy podręczników na rzecz dzieci z klas początkowych czterech szkół z polskim językiem nauczania.

Uczniowie Szkoły Średniej nr 24 im. Marii Konopnickiej i Liceum nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie, Szkoły Średniej nr 3 z Mościsk, Zespołu Edukacyjnego ze Strzelczysk otrzymali podręczniki na miarę XXI wieku, które będą wspierały naukę języka polskiego na różnych poziomach edukacyjnych.

Pełne pomysłów książki i zeszyty ćwiczeń urozmaicą codzienne zajęcia, będą rozwijały niesamowitą pasję czytania, która jest ogromną skarbnicą wiedzy. Nowoczesne podręczniki do nauki języka ojczystego odpowiadają na potrzeby ucznia i stanowią niezastąpione wsparcie w codziennej pracy nauczyciela. Pomoce i materiały dydaktyczne wydawnictwa Nowa Era przekazane przez Fundację na Ukrainę będą służyły doskonaleniu wymaganych umiejętności, efektywnej pracy, ogólnemu rozwojowi ucznia we współczesnej szkole.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele klas początkowych pragną serdecznie podziękować za przekazane podręczniki, książki, pomoce metodyczne, otwarte serce i życzliwość Janowi Sabadaszowi, Prezesowi Fundacji Dziedzictwo Kresowe, Magdalenie Duszyńskiej-Walczak, Prezes Zarządu Wydawnictwa Nowa Era, Włodzimierzowi Bańskiemu, Dyrektorowi Sprzedaży Wydawnictwa Nowa Era oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej akcji.

Weronika Apriłaszwili

Tekst ukazał się w nr 17 (381), 17–30 września 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X