Rozkolędowany Lwów

Rozkolędowany Lwów

Po raz drugi, tym razem według kalendarza juliańskiego, Lwów cieszy się i raduje ze świąt Bożego Narodzenia. W ramach kolejnej galicyjskiej akcji polityczno-kulturalnej „Wschód i Zachód razem”, do Lwowa, jak również do Iwano-Frankowska i Tarnopola została zaproszona ateizowana ludność ze wschodnich terenów kraju.

Wieczorem 6 stycznia, gdy greckokatolicy i prawosławni zasiedli w swoich domach przy Wieczerzy Wigilijnej, w centrum Lwowa brzmiał przeważnie język rosyjski. W hotelach, nawet drogich, prawie nie pozostało wolnych miejsc.

Lwowski Akademicki Teatr „Woskresinnia” przygotował z tej okazji wystawę „Anioły zstępują z nieba”, która codziennie gości na dziedzińcu ratusza. „Co wieczór mamy kilka spektakli” – opowiada reżyser Jarosław Fedoryszyn. Plac przed hotelem „Żorż” natomiast stał się sceną Rock-Kolędy.

Na terenie całego starego miasta można spotkać mnóstwo młodzieży przebranej na kolędników. 8 stycznia od byłego kościoła oo. dominikanów przez rynek aż do lwowskiej opery defilowali Gwiazdziaże z całego obwodu lwowskiego. Tyle różnych Gwiazd Bożonarodzeniowych można zobaczyć naprawdę tylko we Lwowie.

Konstanty Czawaga


Obejrzyj galerię:

Na Boże Narodzenie do Lwowa


Anioły zstępują z nieba

 

Obejrzyj wideo:

Anioły zstępują z nieba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X