Rosyjski atak na obwód odeski fot. Telegram, Siły Obronne Południa Ukrainy

Rosyjski atak na obwód odeski

W nocy przez ponad cztery godziny wróg atakował obwód odeski dronami szturmowymi. Sześć osób zostało rannych. Uszkodzono również porty i infrastrukturę cywilną.

– Rosyjscy terroryści ponownie zaatakowali południe obwodu odeskiego. Kilka grup dronów bojowych zostało skierowanych w rejon izmailski. Niestety, doszło do trafień. Uszkodzone zostały porty i inne obiekty infrastruktury cywilnej – poinformował Ołeh Kiper, przewodniczący Odeskiej Państwowej Administracji Wojskowej.

Szef obwodu odeskiego zaznaczył też, że kilku rannych w wyniku rosyjskiego ataku cywilów jest w stanie ciężkim. – Trzy osoby znajdują się w stanie ciężkim, a trzy w stanie umiarkowanym. Natychmiast zostali przewiezieni do szpitala, gdzie otrzymują pomoc medyczną – dodał Ołeh Kiper.

Porty w rejonie izmailskim stanowią ważne węzły eksportowe dla Ukrainy, szczególnie w zakresie zboża. Ataki Rosji na te porty nastąpiły po jej wycofaniu się w lipcu z porozumienia zbożowego, co zahamowało ukraiński eksport zboża drogą morską.

W nocy siły ukraińskie strąciły 32 z 44 dronów typu Shahed, którymi Rosja zaatakowała obwód odeski.

źródło: Telegram, Ołeh Kiper, Telegram, Siły Obronne Południa Ukrainy

X