Ronaldo już we Lwowie

Ronaldo już we Lwowie

Dziś do Lwowa przyleciały drużyny narodowe Niemiec i Portugalii, które jutro (9 czerwca) rozegrają pierwszy mecz EURO 2012 na Arenie Lwów.

Na lotnisku zawodników, trenerów i całe ekipy towarzyszące przywitał zastępca mera Lwowa Wasyl Kosiw i dyrektor departmentu EURO 2012 Oleg Zasadny.

Gości również spotykały chlebem i solą urocze lwowskie dziewczęta z zespołu tanecznego „Mrija” (Marzenie) w ludowych strojach huculskich.

 

Sportowcy portugalscy, w tym i Cristiano Ronaldo, spróbowali po kawałeczku tradycyjnego „korowaja”. Gestem pokazali, że smakował im.

 

 

Korowaj, kto Ci miły, wybieraj (Fot. www.lviv2012media.com)Wypieki na spotkanie gości zostały przygotowane według starych tradycyjnych przepisów przez piekarnię koncernu „Chlebprom”.

 

Jak zawsze w takich przypadkach, żeby wypiek dobrze się udał, gospodyni powinna wiedzieć na jaką okazję jest wypiekany i kogo będą nim spotykać. Dodaje to wyrobom specjalnej energetyki i jest podstawą do ciepłego i serdecznego powitania drogich gości.

 

Korowaj ozdobiony też został tradycyjnie wianuszkiem z kwiatów i winoroślą (wszystko z ciasta), co miało symbolizować zwycięstwo – jako, że zwycięzców dekoruje się wieńcami.

www.lviv2012media.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X